Психіатричне відділення №2 для дорослих змішане з ліжками для пацієнтів з первинним психотичним епізодом.

З 1 го грудня 2011 року за ініціативи адміністрації Комунального закладу ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка та за згодою Вінницького обласного управління охорони здоров’я та курортів (на разі Департамент охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації), розпочало роботу відділення первинного психотичного епізоду на базі відділення №2 обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка. Історично відділення функціонує з часу заснування психіатричної лікарні – 1897 рік.

У відділенні надається високоспеціалізована психіатрична медична допомога особам з психічними розладами, жителям Вінницької області та інших областей України. Також у відділенні отримують допомогу громадяни інших держав та жінки, в яких спостерігаються розлади психіки та поведінки у післяпологовому періоді. Здійснюється допомога за участю поліпрофесійної бригади у складі лікаря-психіатра, лікаря-психолога, психотерапевта, з залученням лікарів суміжних спеціальностей невролога, офтальмолога, терапевта, стоматолога, гінеколога, хірурга, дермато-венеролога, лікаря-дієтолога, працівників соціально-правової допомоги, інструктора з праці, штату медсестер та молодших медсестер.

Основу підходу складає трьохфазна модель терапії вперше діагностованої шизофренії або гострих шизофреноподібних психотичних розладів, яка включає такі етапи

І.Початковий етап.

1. Медикаментозна терапія. Це 7-14 день – перші прояви антипсихотичного ефекту. Атипові антипсихотичні засоби є препаратами першого вибору терапії.

2. Терапевтичний альянс. Основою психосоціальної взаємодії є досягнення стійкої терапевтичної співпраці з самим пацієнтом та його найближчим оточенням.

Емпатична (співчутлива та приймаюча) позиція лікаря сприяє пом’якшенню емоційного забарвлення хворобливих переживаньє основою встановлення терапевтичного контакту.

3. Психоосвітня робота з рідними. Направлена:

- на прийняття близьким оточенням пацієнта факту захворювання з його можливими психосоціальними наслідками;

- формування розуміння того, що покращення стану обумовлене прийомом лікарських засобів;

- усвідомлення значення підтримуючої терапії для профілактики рецидивів.

ІІ. Середній етап.

Період з другого по четвертий-шостий тиждень лікування, той час, коли можна оцінити ефективність терапії, визначити резистентні форми захворювань, можливість або неможливість сформувати терапевтичний ал’янс з пацієнтом та його близьким оточенням. На даному етапі відбувається зміна лікування при потребі, зниження початкових доз, формування тактики, щодо підтримуючої терапії, розпочинається активна психотерапевтична та психокорекцій на робота.

ІІІ. Завершальний етап стаціонарного лікування. Реабілітаційна та психокорекційна робота.

Розпочинається з першого дня перебування пацієнта в стаціонарі, проте на даному етапі є основною в терапевтичному підході. Метою є максимальне використання сильних сторін особистості пацієнта в його психосоціальному відновленні. Психоосвітня робота продовжується.


Допомогу надають:

Білик Тетяна Олександрівна

БІЛИК Тетяна Олександрівна - завідувач відділенням, лікар-психіатр вищої кваліфікаційної категорії. Лікарська трудова діяльність за спеціальністю з 2000 року.

ГРІПАС Наталія Валентинівна

ГРІПАС Наталія Валентинівна лікар-психіатр вищої кваліфікаційної категорії.


ІЛИК Ольга Степанівна

ІЛИК Ольга Степанівна лікар-психіатр вищої кваліфікаційної категорії.


САЄНКО Анна Олександрівна

САЄНКО Анна Олександрівна, лікар-психолог першої кваліфікаційної категорії, судовий психолог-експерт.

БІЛЕНЬКА-КУДРЯВЦЕВА Тетяна Сергіївна

БІЛЕНЬКА-КУДРЯВЦЕВА Тетяна Сергіївна лікар-психолог.


СОРОКІНА Марія Сергіївна

Психотерапію проводить СОРОКІНА Марія Сергіївна лікар-психіатр, лікар-психотерапевт (особистий досвід та робота методиками юнгіанського аналізу та пісочної психотерапії).


БАРАБАШ Тетяна Володимирівна

БАРАБАШ Тетяна Володимирівна старша медична сестра вищої кваліфікаційної категорії

ІВАСИК Олена Петрівна

ІВАСИК Олена Петрівна сестра-господиня


Колективом відділення створені затишні умови для перебування пацієнтів.

Велика увага приділяється формуванню сприятливого оточення, що в майбутньому дасть можливість швидкого повернення пацієнта до звичайного ритму життя.

Психіатричне відділення №2

Психіатричне відділення №2

Психіатричне відділення №2


Відділення є школою передового досвіду, базою стажування лікарів-інтернів та лікарів первинної спеціалізації

Психіатричне відділення №2


Завжди готові Вам допомогти!

Телефон відділення: (0432)507927