Відділення № 9 судово-психіатричної експертизи створене 20.03.1946 р. і з того часу забезпечує проведення усіх видів судово-психолого-психіатричних експертиз: первинних, додаткових, повторних – як амбулаторних, так і стаціонарних, комплексних експертиз; в кабінеті слідчого, в залі судового засідання, виїзних, заочних, посмертних; різним категоріям випробуваних – як підозрюваним, так і свідкам та потерпілим.
1 грудня 2020 року відновлює свою роботу режимний блок відділення № 9 судово-психіатричної експертизи для слідчозаарештованих та незаарештованих підекспртних.
Для проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для слідчозаарештованих та незаарештованих необхідно надати матеріали кримінального провадження.
Після їх вивчення Вам буде повідомлено дату проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.
Перелік документів, обстежень, необхідних для госпіталізації на стаціонарну судово-психіатричну експертизу, в тому числі і комплексну, повнолітнім слідчонезаарештованим та підекспертним по цивільних справах:
- Паспорт
- Результати флюорографії чи рентгенографії органів грудної клітки, зроблені протягом року.
- Консультативний висновок терапевта (сімейного лікаря) з останніми обстеженнями та рекомендаціями
- Результати негативного тесту на наявність короновірусу SARS-CoV-2 методом імуноферментного аналізу на lgM
- Для жінок: консультативний огляд гінеколога
Призначення судово-психіатричної експертизи, обов’язки, права та відповідальність судових експертів визначаються Кримінальним процесуальним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Кодексом адміністративного судочинства України, Кримінальним кодексом України, Законом України «Про судову експертизу», Наказом МОЗ № 865 «Порядок проведення судово-психіатричної експертизи» від 08 травня 2018р.
Предметом судово-психіатричної експертизи є психічний стан особи у певні юридично значимі проміжки часу. Психічний стан особи у певні юридично значимі проміжки часу визначається з метою надання відповіді на запитання, поставлені особою або органом, яка (який) залучила (в) експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи.
Судово-експертна діяльність здійснюється на принципах законності, незалежності, об’єктивності і повноти дослідження.
Незалежність судового експерта та правильність його висновку забезпечуються:
- визначеним законом порядком призначення судового експерта;
- забороною під загрозою передбаченої законом відповідальності втручатися будь-кому в проведення судової експертизи;
- існуванням установ судових експертиз, незалежних від органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування та суду;
- створенням необхідних умов для діяльності судового експерта, його матеріальним і соціальним забезпеченням;
- кримінальною відповідальністю судового експерта за дачу свідомо неправдивого висновку та відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків;
- можливістю призначення повторної судової експертизи;
- присутністю учасників процесу в передбачених законом випадках під час проведення судової експертизи.
Завідувач відділенням - лікар-судово-психіатричний експерт Марункевич Максим Іванович, освіта - вища медична, спеціальність - судово-психіатрична експертиза.