Деменція: як вона проявляється, чому розвивається і чи можна її зупинити

Кудренко Я.В., завідувач відділенням №14 ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка | 15.06.2018 | Читати далі...
Деменція - важке захворювання, що вражає людей переважно похилого віку. Це не стільки проблема самого пацієнта, який практично не усвідомлює, що з ним відбувається, скільки його близьких. Виникає необхідність у постійному догляді та нагляді. Родичам хворого доводиться мати справу не тільки з медичними, а й з економічними, соціальними та психологічними труднощами. Як розпізнати початок деменції, чи можна її вилікувати і як профілактувати?

Поговоримо про неврози

Єфімчук О.А., Лікар-психіатр психоневрологічного диспансерного відділення ВОПНЛ ім. акад. О. І. Ющенка | 16.05.2018 | Читати далі...
Під час прийому пацієнтів часто чуємо таке питання: «Лікарю, чому в мене невроз, а в сусіда ні?» А й дійсно! Що є передумовою до неврозу? Адже всі люди мають неприємні переживання і різні – часом дуже складні – проблеми, а неврози виникають далеко не у всіх людей і перебіг їх різний: в одних минає швидко і людина одужує, а в інших триває роками.

Екскурс у психіатрію чи ігри розуму?

Савка Н.В., лікар-психіатр 15 відділення ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка | 11.10.2018 | Читати далі...
Екскурс у психіатрію чи ігри розуму? ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

НЕВРАСТЕНІЯ або neurasthenia - вiд грецької neuron - нерв та asthenia - безсилля, слабкiсть.
Захворювання з групи неврозiв, основним проявом якого є стан дратiвливої слабкостi, тобто пiдвищена виснажуванiсть i сповільнене вiдновлення психiчних процесiв.

Також має назви як : нервова перевтома, неврастенiчний синдром, нервове виснаження. Частіше спостерігається у віці 20-40 років, більше у чоловіків, ніж у жінок.


Реабілітація пацієнтів з психічними розладами.

Байло О.В., заступник головного лікаря з медико-соціальної реабілітації та правової допомоги | 17.08.2018 | Читати далі...
Реабілітація пацієнтів з психічними розладами. ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

На протязі останніх десятиріч в цілому світі спостерігається тенденція до росту частоти психічних захворювань. Як правило, внаслідок психічного захворювання виникають порушення адаптаційних можливостей пацієнта в суспільному житті, а також труднощі в вирішенні виникаючих проблем.

За сучасними тенденціями лікування психічнохворих орієнтовано на відновлення їхнього статусу за допомогою реабілітаційних заходів. Реабілітація спрямована на раннє й ефективне лікування, профілактику інвалідності, своєчасне повернення пацієнтів до суспільного життя і трудової діяльності.


Посттравматичний стресовий розлад в умовах гібридної війни

Полєвода Ю.В., лікар-психіатр 12 відділення ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка | 04.10.2017 | Читати далі...
Бойові дії на Донбасі змінюють ситуацію в суспільному і соціальному житті – відбувається зміна пріоритетів надання медико – психологічної допомоги населенню. Коли люди втрачають або змінюють місце проживання, крім стресу переїзду вони гостро переживають почуття невизначеності. В Україні на сьогоднішній день налічується понад 200 тисяч учасників антитерористичної операції (АТО) і понад 2 млн внутрішньо переміщених осіб. За даними UNICEF, кількість жертв серед мирного населення в різних військових конфліктах неухильно збільшується. Ситуація внутрішньополітичної напруженості в Україні набула на цю пору характер бойових дій і несе загрозу життю, здоров‘ю та збереженню майна мирного населення.

Депресія в масці

Скомаровська О.В., лікар-психіатр психоневрологічного диспансерного відділення | 05.04.2018 | Читати далі...
Дедалі більше уваги фахівці приділяють такому стану, коли емоційна перенапруга або тривога і страх, що таяться в глибині душі, набувають вигляду болісних тілесних відчуттів. Люди звертаються до поліклінік, скаржаться лікарям загальної практики на безсоння, болі в області серця, розлади травлення та болі в животі, задишку, а ще на найрізноманітніші болі, іноді дуже сильні — головний, зубний, у спині, животі, у ногах-руках тощо.
Буває й інакше — депресія маскується під трудоголізм, підвищену трудову чи громадську активність. Емоційно нестабільні люди, які втратили впевненість у собі, намагаються поринути в турботи, щоб забутися в них і втекти від своїх неприємних думок і відчуттів. Тривога може прикриватися підвищеною веселістю і навіть бравадою.

Наша лікарня

ВОПНЛ | 14.11.2017 | Читати далі...
Наша лікарня ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка
Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка була відкрита 27 травня 1897 року на 720 ліжок для надання спеціалізованої психіатричної допомоги населенню Південно-Західного краю і є однім з самих великих і найстаріших психіатричних закладів нашої держави.
Лікарня надає високоспеціалізовану консультативну та стаціонарну медичну допомогу (по психіатрії, дитячій психіатрії, неврології, дитячій неврології, нейрохірургії, медичній психології, психотерапії) населенню всієї області та м. Вінниці.

Використання клозапіну при шизоафективних розладах (клінічний випадок)

Кудренко Я.В., завідувач відділенням №14 ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка | 14.11.2017 | Читати далі...
Пацієнт Г.П.І., 1942р.н. поступив на стаціонарне лікування в 14 відділення ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка 06.02.17р. в зв’язку з погіршенням психічного стану: конфліктує з дружиною, не спить вночі, безпричинно уходить з дому, став багатослівним, дратівливим, відмовляється від їжі та ліків.
Діагноз при вступі: Шизофренія, параноїдна форма.

Ароматерапія для лікування психічних порушень

Савка Н.В., лікар-психіатр 15 відділення | 17.04.2018 | Читати далі...
Ароматерапія - це повноцінний метод лікування,який застосовується багато тисяч років, за допомогою ефірних масел здійснюється вплив на фізичні і розумові процеси в нашому організмі. Ароматерапія відома людству ще з часів Давнього Єгипту, античної Греції, а пізніше і Риму. Вже тоді жреці вміли лікувати цілющими запахами. Завдяки їм люди довідалися, що ароматерапія здатна заспокоїти нервову систему, наділити хворих життєвими силами та володіє знеболюючими властивостями.

Хвороба Альцгеймера

ВОПНЛ | 19.08.2015 | Читати далі...
Алоіс Альцгеймер – лікар із Німеччини. Раніше це ім’я знали лише у вузьких колах психіатрів та неврологів. У сучасну історію медицини цей лікар потрапив завдяки своїй пацієнтці Августі. Сталася ця подія в далекому 1906р. 51-річна хвора втрачала здатність відповідати навіть на елементарні запитання. Протягом п’яти років втрата пам’яті значно прогресувала і згодом Августина померла. Лікаря зацікавив цей випадок. Під час розтину Альцгеймер звернув увагу на атрофію мозку й ретельно описав її. Тому цій хворобі було присвоєно прізвище лікаря.