Продовжуємо Вас знайомити з структурними підрозділами нашого закладу. Денний стаціонар
Денний стаціонар КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарні ім. акад. О.І.Ющенка ВОР»
В денному стаціонарі проводиться лікування пацієнтів з психосоматичними розладами, психічними розладами, захворюваннями нервової системи, надається допомога учасникам АТО.
Як припинити хвилюватися і почати повноцінно жити

Шведська приказка «Люди йдуть до саморуйнування різними шляхами. Один з них - надмірне занепокоєння».
Хтось дуже сильно переживає за близьких або кар'єру, створюючи при цьому негативні сценарії в головах. Занепокоєння перетворюється на хробака, що точить вас як голландський сир, і енергії залишається все менше і менше.
Як навчитися швидко справлятися з тривожними думками і не пускати їх у голову? Розглянемо кілька прийомів.
Як подолати депресію

Немає сил для життя, нічого не радує, немає енергії, апатія, нічого не хочеться.
У Вас бувають такі періоди? Що робити? Як не депресувати?
6 порад.
«Хвороба геніїв». Що потрібно знати про аутизм?
Аутизм – розлад, що виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку й характеризується вираженим, всебічним дефіцитом соціальної взаємодії і спілкування, а також обмеженими інтересами та стереотипними діями. Аутизм є невиліковною хворобою, що зумовлює значні обмеження соціального функціонування та працездатності.
Статистично відомо, що кількість дітей, з розладом аутичного спектру зростає з кожним роком. Це відбувається з одного боку тому, що в цілому зростає число психічних патологій у дітей, а з другого - тому , що, все більше уваги приділяється діагностиці цього розладу.
Психіатр Софія Кучерук: Про психічне здоров'я та депресію, що маскується і мутує

На першому місці в списку психічних розладів в Україні – ті, що викликані алкогольною та наркозалежністю, позаяк на Заході лідирують тривожні стани, порушення сну і депресії.
Головна лікарка Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. Академіка Ющенка, психіатр Софія Кучерук розповіла Depo.Вінниця про підступні психічні хвороби, які не лише псують якість життя людей, а й призводять до справжніх життєвих трагедій.
Яку допомогу надає денний стаціонар Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І.Ющенка

Якщо ви відчуваєте, що втомились, погано спите, вас щось постійно дратує, ви сердитесь на близьких, колег, ви відчуваєте якісь неприємні відчуття, які самі не можете подолати, у вас болить або паморочиться голова то вам слід знати, що в Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні ім. акад. О.І.Ющенка існує денний стаціонар та відділення функціональної діагностики, де ви зможете поспілкуватись з досвідченими лікарями, які допоможуть вам розібратися, що вас турбує – хвороба, проблеми або просто втома.
Денний стаціонар – єдина лікувальна установа в Вінницькій області, яка надає унікальний комплекс психотерапевтичних, психологічних та лікувальних послуг на рівні світових та вітчизняних стандартів мешканцям м. Вінниці та районів області. В нашому відділенні можуть зараз отримати допомогу не тільки ті, хто проживає в м. Вінниці, а і жителі районів нашої області, в яких нажаль немає таких фахівців.
Стреси в нашому житті - як зберегти психічне здоров’я. Поради фахівця

Коваленко Ірина Василівна - кандидат медичних наук, завідувач денного стаціонару ВОПНЛ ім. акад. Ющенка, керівник обласного науково-практичного центру психосоматичної медицини та медико-психологічної реабілітації учасників ато та членів їх сімей.
В житті людини найважливішим є здоров'я.
Чи можна визначити, які чинники формують наше здоров'я?
Одним з найважливіших критеріїв здоров'я, на нашу думку, є оцінка адаптаційних можливостей організму. Чим вищі адаптаційні можливості організму, тим менший ризик хвороби, оскільки надійніший захист від неї.
Найчастіше перенапруження регуляторних механізмів і зниження адаптаційних можливостей буває при емоційному стресі. Причиною стресу являються бурхливі емоції, що порушують звичний плин життя. При цьому неважливо, негативні чи позитивні події стали їх причиною.
Посттравматичний стресовий розлад

Трагічна загибель великої кількості людей в Украйні в результаті політичного протистояння та АТО породили гострі стресові ситуації, небезпечні для життя. В життєво-небезпечній ситуації перебуває велика група людей, об’єднана спільним горем.
Комплекс симптомів, що спостерігалися у тих, хто пережив травматичний стрес, одержав назву «посттравматичний стресовий розлад» — ПТСР (Posttraumatic Stress Disorder).
Як припинити хвилюватися і почати повноцінно жити
Шведська приказка «Люди йдуть до саморуйнування різними шляхами. Один з них - надмірне занепокоєння». Хтось дуже сильно переживає за близьких або кар'єру, створюючи при цьому негативні сценарії в головах. Занепокоєння перетворюється на хробака, що точить вас як голландський сир, і енергії залишається все менше і менше. Як навчитися швидко справлятися з тривожними думками і не пускати їх у голову?«Панічні атаки» - як повернути собі спокій та безпеку

Деменція: як вона проявляється, чому розвивається і чи можна її зупинити

Поговоримо про неврози
Під час прийому пацієнтів часто чуємо таке питання: «Лікарю, чому в мене невроз, а в сусіда ні?» А й дійсно! Що є передумовою до неврозу? Адже всі люди мають неприємні переживання і різні – часом дуже складні – проблеми, а неврози виникають далеко не у всіх людей і перебіг їх різний: в одних минає швидко і людина одужує, а в інших триває роками.В яких випадках звертатись до обласного науково-практичного центру психосоматичної медицини та медико-психологічної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей?

На запитання Щодо роботи Центру відповідає керівник Центру, завідувач денного стаціонару, кандидат медичних наук КОВАЛЕНКО ІРИНА ВАСИЛІВНА.
Вінницький обласний науково-практичний Центр психосоматичної медицини було створено в 2001 році на базі обласної психоневрологічної лікарні імені акад. О.І.Ющенка, протягом останніх трьох років Центр також надає медико-психологічну допомогу учасникам АТО та членам їх сімей. Базовим відділенням Центру є денний стаціонар. З 2018року в денному стаціонарі також лікують пацієнтів з захворюваннями нервової системи.
ЯКИМИ ПРОБЛЕМАМИ ЗАЙМАЄТЬСЯ ВАШ ЦЕНТР, І ЗОКРЕМА ДЕННИЙ СТАЦІОНАР?
Ми вже на протязі багатьох років займаємось лікуванням психосоматичних розладів. Це такі стани, коли у людини страждає і тіло, і душа, тобто виникають тілесні або, як кажуть лікарі, соматичні прояви – головні болі, запаморочення, коливання артеріального тиску, задишка, серцебиття, порушення функції шлунку і кишківника, що пов’язані зі стресами, а не з хворобами серця, легень або шлунку. Ці прояви супроводжуються швидкою втомою, порушенням сну, апетиту, тривогою, підвищеною дратівливістю, зниженням настрою – прояви порушення нервової системи.
На жаль, проходить багато часу, коли людина звертається до нас, до фахівців. Спочатку звертаються до цілителів, знахарів, проходять безліч нетрадиційних і традиційних обстежень, проходять курси лікування у лікарів різних спеціальностей. Але все це не дає результату, бо причиною є саме нервова система, тоді звертаються до нас. Хотілося б, щоб люди більше знали про цю проблему і звертались по допомогу до фахівців, які мають досвід в лікуванні саме цієї патології.
Тривога - погляд гештальт терапії
У гештальт-терапії існує погляд на переживання тривоги, як на припинене збудження.
Звичайно, під збудженням психотерапії розуміється як позив, імпульс чи бажання.
Порушення - це чуттєвий імпульс до дії, ще не приведенна у виконання. Імпульс, що стосується будь-якого переживання. Тобто збудження в нас присутнє практично постійно. Хочемо щось сказати, хочемо їсти, в туалет, злякалися від гучного звуку, хочемо щось запитати, чи заплакати - все це і є збудження. Воно передує будь-якій не машинальній дії. І воно повинно знаходити вихід, розрядку; інакше цей імпульс перетворюється в тривогу.
Екскурс у психіатрію чи ігри розуму?

НЕВРАСТЕНІЯ або neurasthenia - вiд грецької neuron - нерв та asthenia - безсилля, слабкiсть.
Захворювання з групи неврозiв, основним проявом якого є стан дратiвливої слабкостi, тобто пiдвищена виснажуванiсть i сповільнене вiдновлення психiчних процесiв.
Також має назви як : нервова перевтома, неврастенiчний синдром, нервове виснаження. Частіше спостерігається у віці 20-40 років, більше у чоловіків, ніж у жінок.
Реабілітація пацієнтів з психічними розладами.

На протязі останніх десятиріч в цілому світі спостерігається тенденція до росту частоти психічних захворювань. Як правило, внаслідок психічного захворювання виникають порушення адаптаційних можливостей пацієнта в суспільному житті, а також труднощі в вирішенні виникаючих проблем.
За сучасними тенденціями лікування психічнохворих орієнтовано на відновлення їхнього статусу за допомогою реабілітаційних заходів. Реабілітація спрямована на раннє й ефективне лікування, профілактику інвалідності, своєчасне повернення пацієнтів до суспільного життя і трудової діяльності.
Посттравматичний стресовий розлад в умовах гібридної війни

Депресія в масці

Буває й інакше — депресія маскується під трудоголізм, підвищену трудову чи громадську активність. Емоційно нестабільні люди, які втратили впевненість у собі, намагаються поринути в турботи, щоб забутися в них і втекти від своїх неприємних думок і відчуттів. Тривога може прикриватися підвищеною веселістю і навіть бравадою.
Наша лікарня

Лікарня надає високоспеціалізовану консультативну та стаціонарну медичну допомогу (по психіатрії, дитячій психіатрії, неврології, дитячій неврології, нейрохірургії, медичній психології, психотерапії) населенню всієї області та м. Вінниці.
Використання клозапіну при шизоафективних розладах (клінічний випадок)
Пацієнт Г.П.І., 1942р.н. поступив на стаціонарне лікування в 14 відділення ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка 06.02.17р. в зв’язку з погіршенням психічного стану: конфліктує з дружиною, не спить вночі, безпричинно уходить з дому, став багатослівним, дратівливим, відмовляється від їжі та ліків.Діагноз при вступі: Шизофренія, параноїдна форма.