15 відділення – жіноче психіатричне, розраховане на 50 ліжок.

Захворювання, при яких надається допомога:

  •  органічні враження головного мозку
  •  шизофренія, шизотипні та маячні розлади
  •  розлади настрою
  •  розлади особистості і поведінки в зрілому віці
  •  когнітивні порушення
  •  деменції різного генезу

 

Шановні відвідувачі сайту!

Не хочеться відволікати вашу увагу статистичною звітністю, сухими фразами та медичною термінологією. Натомість, прагну розповісти вам про сучасну психіатрію, щоб кожна проста людина, мешканець невеличких містечок, сіл, зробила певні висновки. Адже, кожен має право мати свою думку.

На протязі багаторічної роботи неодноразово приходилось чути запитання від людей, чи «б’ють у вас хворих?», чи «правда, що пацієнтів миють із шланга?», чи «правда, що вдень не дозволяють сідати чи лягати на ліжко?» і ще багато аналогічних запитань. Насправді, такі позиції висловлюються людьми, які ніколи не звертались до нашого закладу, не мають об’єктивної інформації, а також деякими охочими до сенсацій.

 Відійшло в минуле і ставлення до хворих на душевні хвороби людей, яких ізолювали від суспільства, методи лікування на рівні середньовіччя, «усмирительные рубашки». Сучасні ліки та індивідуальний підхід до кожного дають змогу допомогти людям та повернути їх до сімейного та суспільного життя. Адже немає хороших чи поганих ліків, є ліки, які допомагають саме цій людині.

Дуже велике навантаження несуть родичі пацієнтів з психічними розладами. Адже саме їм доводиться постійно стикатись з непорозумінням з сторони близьких, суспільства. Тому особливу увагу ми також приділяємо співпраці з родичами хворих, тому що тільки спільними зусиллями можна досягти позитивного результату.

Звертаємо вашу увагу на те, що в даний час при наявності багатьох приватних діагностичних центрів, немає проблем з різноманітними обстеженнями і аналізами (МРТ, УЗД і т.д.), які пацієнти призначають самі собі, або по аналогії з сусідами, знайомими. Але пройшовши багаточисельні обстеження та консультації, самолікування, «лікування» у цілителів, знахарів, нарешті потрапляють в медичний заклад для надання спеціалізованої психіатричної допомоги. А при цьому втрачається такий дорогий час. Це можна пов’язати із менталітетом нашого суспільства в якому тривалий час зберігається думка, що психічно хворіти соромно, що потрібно це приховувати. Чомусь не соромно хворіти гастритом, радикулітом і т.д., про це можна поговорити з оточуючими, обговорити методи лікування та прийняти поради людей, не маючих жодного стосунку до медицини.

Зазначимо, що близькі літніх людей схильні виправдовувати поведінку та деякі неадекватності своїх рідних, пояснюючи це віком. Тому за медичною допомогою не звертаються. З часом ці «вікові» захворювання продовжують прогресувати, і коли людина вже не впізнає близьких, втрачає навички до самообслуговування, тоді нарешті вона потрапляє в поле зору психіатрів. Але, на жаль, повернути втрачене вже неможливо.

Особлива увага у відділенні приділяється створенню максимально комфортних умов для перебування та лікування пацієнтів, чуйне ставлення до пацієнтів та їх рідних, індивідуальний підхід до кожного. Адже люди з розладами психіки потребують не тільки медикаментозного лікування, фізпроцедур, лікувальної фізкультури, а і душевного ставлення. Це і добре слово, і смаколик, і якась подарована дрібничка. Все це дозволяє пацієнтам почуватись впевненіше і призводить до швидшого одужання.

Люди повинні зрозуміти, що розлади психіки не є вироком, не є фатальністю. При вчасному зверненні до фахівців з проблемою можна впоратись.

Саме такий підхід застосовується у нашому 15 відділенні, в якому лікуються жінки різного віку з проблемами психіки.

 

Маринюк Ліана Вікторівна

15 відділення жіноче психіатричне


Відділення очолює зав. відділенням

Маринюк Ліана Вікторівна

 

Лікарі відділення

Савка Наталія Валентинівна

Мусієць Анастасія Юріївна

Лікар-психолог Шкробот Олена Василівна

Старша мед.сестра Дєвкіна Алла Володимрівна

 

Відділення співпрацює з зав. кафедрою психіатрії, наркології та психотерапії з курсом післядипломної освіти Серебренніковою Оксаною Анатоліївною

 

15 відділення жіноче психіатричне

15 відділення жіноче психіатричне


15 відділення жіноче психіатричне

15 відділення жіноче психіатричне


15 відділення жіноче психіатричне

15 відділення жіноче психіатричне


15 відділення жіноче психіатричне

15 відділення жіноче психіатричне


Контактний телефон 15 відділення (0432) 507-936

Адреса м. Вінниця, вул. Пирогова, 109, індекс 21018