Вінницький обласний Центр психологічного сімейного консультування та психотерапевтичної корекції був відкритий 1 квітня 2001 р. Даний центр є єдиним в Україні на базі психоневрологічних лікарень. Він входить в структуру 16 дитячого психіатричного відділення, ВОПНЛ ім.акад. О.І.Ющенка. Допомога надається для дітей та батьків Вінницької обл. та м. Вінниці, тимчасово переміщеним особам, а також мешканцям інших областей за узгодженням з керівництвом лікарні. З 2016р. на базі 16 відділення відкрито 10 ліжок денного стаціонару, що особливо зручно для жителів м.Вінниці та прилежних міст.

Мета діяльності Центру: надання сучасної психокорекційної, психотерапевтичної допомоги сім'ям, які мають дітей та підлітків з психічними розладами або з підвищеним ризиком виникнення психологічних проблем. Допомога надається не лише стаціонарним пацієнтам 16 дитячого психіатричного відділення, а і амбулаторним.

Показами для надання психокорекційної допомоги в Центрі є:

 • порушення розвитку у дітей (затримка психомовного розвитку, аутизм, розумова відсталість, органічні враження головного мозку);
 • емоційні та поведінкові розлади (депресія, анорексія, булімія, гіперактивність);
 • невротичні, пов’язані із стресом розлади (фобії, панічні атаки, нав’язливі дії та думки, гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад та ін.);
 • невротичні порушення (енурез, тіки, заїкання).
 • Центр працює за найбільш виправданою в світі моделлю мультидисциплінарної психіатричної бригади. Це означає, що одним пацієнтом, займається декілька спеціалі­стів. Кожен з них окремо може надіти кваліфіковану допомогу, але разом вони доповнюють один одного і ця допомога стає максимально ефективною. Очолює мультидисциплінарну групу дитячий психіатр, завідуючий відділенням Гарлінська Т.В.. До складу групи входять: практичні психологи, вихователі, логопед, лікар психіатр. Двічі на тиждень відбуваються зібрання мультидисциплінарної бригади, де відбувається обговорення кожного пацієнта, обмін інформацією між членами бригади, які в результаті даних обговорень можуть змінювати підходи у психокорекційній роботі, медикаментозному лікуванні.

  Особливістю 16 відділення (на базі якого працює Центр) є те, що на його базі організований навчальний процес для пацієнтів відповідно до віку та шкільної програми, який проводять корекційні педагоги, дефектологи (тобто батьки з легкістю можуть вступати в відділення посеред навчального року, не турбуючись про те, що їхня дитина пропустить навчальний матеріал).

  В Центрі йде постійний пошук нових методів і підходів в роботі з дітьми і членами їх сімей. Особлива увага приділяється ранній діагностиці дитячого аутизму.

  Працюючи з пацієнтами індивідуально і в групах, практичні психологи займаються проблемами дитини і сім'ї, а також методами раціонального їх вирішення.

  За час роботи Центр став базою для навчання лікарів-психологів, психіатрів, неврологів, а також психологів міста та області. Центр співпрацює з усіма медичними, соціальними та освітянськими закладами з питань розвитку надання психологічної допомоги дітям.

  За період свого існування Центр сімейного психологічного консультування та психіатричної корекції довів необхідність свого існування, невпинно нарощуючи темпи і якість роботи і сподіваючись, що сучасна модель допомоги дітям та підліткам буде і надалі корисною для них.

  Презентація 16 відділення

  Відео

  Контактний телефон 16 відділення - (0432) 507-937