З метою покращення надання допомоги дітям та підліткам з розладами психіки та поведінки, а також умов їх перебування, з 20 березня 2020р. у структурі КНП «ВОКПЛ ім. акад. О. І. Ющенка ВОР» відкрито Обласний дитячий центр психічного здоров’я з консультативним прийомом, з ліжками денного перебування та цілодобового стаціонару, відділення №16, дитяче психіатричне. Центр створено шляхом реорганізації психіатричних дитячих відділень №8 та №16.

В результаті даної реорганізації допомога дітям та підліткам, а також їхнім сім’ям надається територіально в одному місці, адже Центр включає в себе консультативний поліклінічний прийом, денне перебування на 15 ліжок, та цілодобовий стаціонар на 25 ліжок.

Керівник Центру – Свинарчук Анастасія Миколаївна, дитячий психіатр, аналітичний психотерапевт, член Української асоціації психоаналітичної психотерапії, координатор Міжнародної програми розвитку дитини (ICDP), координатор дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою вивчення фізичного і психологічного розвитку дітей молодшого шкільного віку в Україні (на даний час у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку по 26.07.2025р.).

 Мета діяльності Центру: надання високоспеціалізованої психіатричної та психологічної, логопедичної, соціально-психологічної, консультативно-діагностичної, лікувальної, реабілітаційної допомоги дітям та підліткам, які мають психічні розлади або психологічні проблеми і їх сім'ям в амбулаторних і стаціонарних умовах.

Основні напрямки немедикаментозного лікування на базі Центру:

  •  фізіотерапевтичне лікування;
  •  психокорекція;
  •  логопедична корекція;
  •  педагогічна корекція.

Показами для надання психокорекційної допомоги в Центрі є: порушення розвитку у дітей (затримка психомовного розвитку, аутизм, розумова відсталість, органічні враження головного мозку); емоційні та поведінкові розлади (депресія, гіперактивність), невротичні, пов’язані із стресом розлади (фобії, панічні атаки, нав’язливі дії та думки, гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад та ін.), невротичні порушення ( енурез, тіки, заїкання).

Фахівці Центру мають значні успіхи у роботі з розладами харчової поведінки - анорексією та булімією. Враховуючи, що в Україні немає жодного державного спеціалізованого центру, відділення, де можуть отримати допомогу хворі на анорексію, булімію, а також ефективність лікувально-реабілітаційної, психокорекційної роботи наших фахівців, - в Центр поступають пацієнти з розладами харчової поведінки з усієї України!

 Особлива увага приділяється ранній діагностиці АУТИЗМУ та сенсорній інтеграції. Мета цієї терапії - посилити, збалансувати і розвинути обробку сенсорних стимулів центральною нервовою системою.

Процес лікування неодмінно передбачає психокорекційну роботу з батьками й найближчим оточенням пацієнта.

Також на базі Центру проводиться:

  •  амбулаторна і стаціонарна експертиза психічного стану дітей та підлітків з подальшим представленням на ЛКК для визначення або продовження показів для надання державної соціальної допомоги, визначення категорії підгрупи «А», надання рекомендацій щодо проведення навчання, оформлення та корекція ІПР, уточнення діагнозу, тощо;
  •  обстеження дітей та підлітків для подальшої судово-психіатричної експертизи;
  •  обстеження пацієнтів за направленням з військкоматів;
  •  примусова госпіталізація і лікування за рішенням суду;
  •  направлення на МСЕК для встановлення ступеня обмеження життєдіяльності.

Особлива увага приділяється психокорекції дітей, що постраждали внаслідок АТО, російського вторгнення 2022 р. та тимчасово переміщеним особам.

На базі Центру організований навчальний процес за участю вчителів , спеціально підготовлених для інтегрованого навчання. Таким чином діти мають можливість продовжувати навчання за шкільною програмою паралельно з лікувальним процесом.

Батьки перебувають у стаціонарі у зв’язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини, на платних умовах.

Телефони реєстратури Обласного дитячого центру психічного здоров’я з консультативним прийомом, з ліжками денного перебування та цілодобового стаціонару, відділення №16, дитяче психіатричне

  50-79-37,

  0684744517