Відділення почало своє існування з 50-х років ХХ ст. як жіноче для хронічних пацієнтів. А з 1986 року функціонувало як психіатричне відділення для підлітків на 65 ліжок. Тут здійснювалось оздоровлення юнаків і підлітків з психоневрологічною патологією, а також проводилась планова військова психіатрична експертиза. З 1 квітня 2020 року змінено ліжковий фонд і структуру відділення – психіатричне відділення №17 для дорослих змішане, розраховане на 35 ліжок. Колектив відділення налічує 32 співробітника.

Основним завданням відділення є:

 • надання високоспеціалізованої психіатричної, психокорекційної допомоги пацієнтам жіночої і чоловічої статі, які страждають на гострі і хронічні психічні захворювання;
 • вирішення питання диференційної діагностики хворих з первинним психотичним епізодом різноманітного ґенезу; вирішення питання щодо трудової експертизи при направлені на МСЕК;
 • проведення військової психіатричної експертизи для визначення придатності до військової служби.

Госпіталізація здійснюється як добровільно, так і в примусовому порядку згідно ст. 14 Закону України «Про психіатричну допомогу».

З перших днів перебування пацієнта в стаціонарі, лікарями ведеться підбір адекватної комбінації препаратів і їх доз, з можливістю їх застосування в якості підтримуючої терапії на амбулаторному етапі лікування на основі діючих нормативно-правових актів, стандартів і протоколів лікування. Також ведеться психокорекцій на робота лікарем-психологом, направлена на покращення соціально-психологічної реабілітації пацієнтів і повернення їх до активного життя. При наявності супутньої патології і за показами, пацієнтів відділення консультують лікарі суміжних спеціальностей: терапевт, дерматолог, хірург, гінеколог. Зокрема відділення активно співпрацює із співробітниками кафедри психіатрії і наркології з курсом ПДО ВНМУ ім. М.І. Пирогова для уточнення важкодиференційованих діагнозів і тактики ведення пацієнтів. А з родичами пацієнтів, в індивідуальному порядку, проводиться психоосвітня робота лікарями відділення.


Психіатричне відділення  № 17

Нікітченко Віктор Васильович – завідувач відділенням, лікар-психіатр вищої категорії. Стаж роботи 27 років.

Психіатричне відділення  № 17

Ковальчук Олександр Петрович - лікар психіатр, лікар-нарколог, досвід роботи 12 років.

 

Психіатричне відділення  № 17

Біленька-Кудрявцева Тетяна Сергіївна – лікар-психолог

Психіатричне відділення  № 17

Яцкевич Олена Миколаївна – старша медична сестра вищої кваліфікаційної категорії


Психіатричне відділення  № 17

Сестринський пост

Психіатричне відділення  № 17

Палата


Психіатричне відділення  № 17

Коридор

Психіатричне відділення  № 17

Маніпуляційна

Психіатричне відділення  № 17

Ігрова кімната