18 відділення КНП «ВОКПЛ ім. акад. О.І.Ющенка ВОР» - змішане психіатричне, що надає допомогу пацієнтам з афективними розладами, невротичними розладами, порушеннями психіки органічного та посттравматичного походження, психосоматичними розладами, порушеннями сімейних стосунків, психологічними та психічними наслідками перенесеного насилля.


Відділення надає спеціалізовану, висококваліфіковану психіатричну, лікувально-діагностичну та соціально-відновлювальну допомогу пацієнтам, також проводить експертизу працездатності психічно хворих та військову експертизу.

Також на базі 18 відділення надається допомога пацієнтам, які є учасниками АТО та членам їх сімей.

У відділенні отримують допомогу жителі Вінницької області, інших областей України, а також громадяни інших держав, в яких спостерігаються розлади психіки та поведінки.

Проводиться комплексне психодіагностичне обстеження, комплексна нейропсихологічна діагностика стану нервової системи (ЕЕГ, РЕГ, УЗД, доплерографія), ЕКГ, а також за потребою консультації вузьких фахівців: терапевта, невролога, окуліста, логопеда, хірурга, дерматолога.

Обсяг лікування включає застосування фармакотерапії, психотерапії (індивідуальна та групова) з використанням аутогенного тренування, гіпносугестивної психоаналітичної катативно-імагінативної психотерапії, сімейної, гештальтерапії, піскової Юнгіанської психотерапії, що застосовуються диференційовано з урахуванням особливостей захворювання та результатів психодіагностичного обстеження.

Також пацієнти можуть бути консультовані співробітниками кафедри психіатрії, наркології та психотерапії Вінницького Національного медичного університету ім. М.І.Пирогова.

Сучасний підхід до діагностики та лікування забезпечує надання якісної високо спеціалізованої психіатричної допомоги.

У відділенні 60 ліжок (14 чоловічих та 46 жіночих), також існують палати з покращеними умовами перебування.

Штат відділення укомплектований висококваліфікованим фахівцями.

Завідувач відділенням: Березняк Алла Казимирівна, лікар вищої категорії,

Заслужений лікар України

Лікарі-психіатри:

  • Добровольська Тетяна Семенівна, лікар вищої категорії
  • Чорна Тетяна Сергіївна, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії
  • Воронова Ольга Анатоліївна, лікар вищої категорії.

Лікар-психолог:

  • Мерзенюк Тетяна Олександрівна, лікар 1 категорії.

Також відділення укомплектоване високопрофесійним, відповідальним та дбайливим середнім та молодшим медичним персоналом.

Телефон відділення   (0432) 507-938.

7 відділення 7 відділення