Лікування спастичності при дитячих церебральних паралічах препаратами ботулотоксину

Медичний директор Байло Оксана Вікторівна | 07.06.2022 | Читати далі...
Лікування спастичності при дитячих церебральних паралічах препаратами ботулотоксину ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

В неврологічному відділенні для дітей  КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім..акад.О.І Ющенка Вінницької обласної Ради» продовжується виконання Державної програми «Лікування спастичності при дитячих церебральних паралічах препаратами ботулотоксину».


Розсіяний склероз

Медичний директор Байло О. В., лікар 3 неврологічного відділення ВОКПЛ ім.акад.О.І.Ющенка, ​​​​​Kostiuchenko Andrii Associate Professor of Neurology, MD, PhD | 09.11.2020 | Читати далі...
Розсіяний склероз ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Від сьогодні ми розпочинаємо цикл статей, що мають на меті відповісти на найбільш часті питання, з якими стикаються лікарі неврологи під час лікування і діагностики такої хвороби як розсіяний склероз.

Питання номер один – чому виникає розсіяний склероз?


Про що свідчать симптоми вегетосудинної дистонії

Лікар-психолог денного стаціонару Астахова Людмила Олександрівна | 05.09.2020 | Читати далі...

Дисфункція вегетативної нервової системи (вегето-судинна дистонія) не може бути захворюванням сама по собі.

Вона може виникати вторинно, як наслідок іншої хвороби, яку потрібно лікувати.


Що таке вегетосудинна дистонія (ВСД)

Лікар-невролог денного стаціонару Новаковська Ольга Едуардівна. | 30.08.2020 | Читати далі...
Що таке вегетосудинна дистонія (ВСД) ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Вегето-судинна дистонія (дисфункція вегетативної нервової системи, нейроциркуляторна дистонія) - не діагноз, а синдром, що використовують при комплексі різноманітних скарг та симптомів у пацієнта. Під ним, як під парасолькою, ховається цілий комплекс симптомів. 


Тренінг з питань тромболітичної терапії 6 - 7 серпня 2020р., м. Полтава.

Лікарі 22 відділення | 30.08.2020 | Читати далі...
Тренінг з питань тромболітичної терапії 6 - 7 серпня 2020р., м. Полтава. ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Лікарі інсультного відділення №22 – Саволюк С.О, Костенко Т.В. та медична сестра інсультного відділення Мачушенко В.В. взяли участь в дводенному тренінгу з питань тромболітичної терапії, яки був проведений 6 - 7 серпня 2020р. в м. Полтава.


Неврологічна науково – практична конференція «Сучасні проблеми неврології»

Лікарі 22 відділення | 27.10.2019 | Читати далі...

24.10.19. на базі КНП « ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка ВОР» відбулась неврологічна науково – практична конференція на тему: «Сучасні проблеми неврології».

Організаторами конференції стали КНП « ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка ВОР» та ВНМУ ім. М.І. Пирогова за участю Департаменту охорони здоров’я ВОД. Програма конференції складалась з питань надання сучасної допомоги пацієнтам з інсультом та рекомендацій по діагностиці та лікуванню пацієнтів з патологією екстрапірамідної системи.


Міастенія

Гончарук Людмила Броніславівна, лікар невропатолог вищої категорії 3-е відділення ВОПНЛ ім. О.І. Ющенка | 21.08.2019 | Читати далі...
Міастенія ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Miaстенія гравіс - аутоімунне захворювання, при якому антитіла ушкоджують і руйнують рецептори до ацетилхоліну в поперечно –посмугованій мускулатурі. Наявне порушення нейром'язової провідності викликає слабкість і крихкість скелетної мускулатури, але не уражає серцеву та гладком'язову тканину.


Визнання роботи інсультного відділення на міжнародному рівні

Лікарі 22 відділення | 31.05.2019 | Читати далі...
Визнання роботи інсультного відділення на міжнародному рівні ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Протягом трьох днів (22.05.19. – 24.05.19.) в м. Мілан (Італія) проходила конференця Європейської інсультної організації (ESO), де лікарі-спеціалісти у галузі інсультології обговорювали основні досягнення в наданні допомоги хворим із церебро-васкулярними захворюваннями.


Деменція. Спільна проблема. Погляд невролога.

Бородій Світлана Олександрівна, лікар-невролог 3 неврологічного відділення | 30.04.2019 | Читати далі...

Деменція — це не назва хвороби, а поєднання симптомів, які можуть бути викликані різноманітними причинами. Найчастіша з них хвороба Альцгеймера. Інші розповсюджені форми включають судинну деменцію, деменцію з тільцями Леві (аномальні включення білка, що утворюються всередині нервових клітин). Однак у практиці невролога є цілий калейдоскоп захворювань, що в тій чи іншій мірі можуть супроводжуватися деменцією. Це насамперед гострі порушення мозкового кровообігу, важкі черепно-мозкові травми, а також епілептична хвороба, множинний склероз, герпетичні енцефаліти, дегенеративні захворювання нервової системи (хвороба Гентігтона, паркінсонізм).


Статистичні дані по застосуванню тромболітичної терапії за 1 півріччя (2017/2018 р.р.)

Лікарі інсультного відділення № 22 | 18.07.2018 | Читати далі...
Статистичні дані  по застосуванню тромболітичної терапії за 1 півріччя (2017/2018 р.р.)  ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Застосування тромболітичної терапії з використанням препарату «Актилізе»   на сьогоднішній день є сучасним єдиним доказовим методом в лікуванні ішемічного інсульту.

В умовах інсультного відділення №22 ця високотехнологічна методика втілена в лікувальний процес з 2007р., та сьогодні є рутинним методом лікування, яким володіють всі лікарі - неврологи інсультного відділення №22.   

Щорічно кількість пацієнтів з ішемічним інсультом, яким проведена  процедура  тромболізису, збільшується. Колектив інсультного відділення впевнено утримує позиції лідера по застосуванню тромболітичної терапії в Україні. Така наполеглива праця помічена не тільки в державі,  але й відмічена відзнаками  міжнародних  організацій (ANGELS).


Інсульт – інформація для всіх, кого це стосується

Лікарі інсультного відділення № 22 | 20.04.2018 | Читати далі...
Інсульт – небезпечне гостре захворювання, яке є другою за частотою причиною смертності населення в Україні. Навіть якщо хворий після інсульту залишився живим, якість його життя в більшості випадків суттєво погіршується. Однак багато хто з хворих, яким могла б бути надана ефективна допомога, і у яких тягар захворювання міг би бути зменшений чи навіть подоланий, невиправдано продовжують страждати лише тому, що через відсутність належної інформації не отримують відповідної допомоги.

Епілепсія - хвороба, чи особливий духовний стан?

Фесун Наталія Іванівна, лікар-невролог 3 неврологічного відділення | 10.04.2019 | Читати далі...

Вочевидь - хвороба. Це вже було встановлено у п'ятому сторіччі до н.е. геніальним лікарем стародавньої Греції Гіппократом. Греки вважали, що на епілепсію страждав міфічний герой Геркулес і давньоримський політичний діяч Юлій Цезар. Гіппократ висловив думку, що епілепсію насилають не боги, і що причина хвороби криється у мозку, отже, може піддаватися лікуванню. Тих, хто вважав, що ця хвороба має надприродне походження, Гіппократ звинувачував у неуцтві і розповсюдженні забобонів. Гіппократ припускав, що важливою причиною появи хвороби є спадковість, зробив висновки про гірші наслідки епілепсії, якщо перші напади хвороби сталися у дитинстві, а також звернув увагу на різноманітність ознак хвороби й на існуючі пересуди щодо цього захворювання у суспільстві. Гіппократ не називав хворобу священною, натомість він використовував власний термін - велика хвороба, який згодом перетворився на сучасний термін великий епілептичний припадок, який позначає генералізовані судоми при епілепсії. Незважаючи на те, що у своїй ґрунтовній праці Гіппократ детально пояснював можливі біологічні причини виникнення епілепсії, його ідеї не знайшли підтримки у сучасників. Втручання злих духів продовжують вважати причиною епілепсії і в наші дні. Багато хто з пацієнтів, хворих на епілепсію, які спостерігаються у нашій лікарні, звертався до різноманітних «екзорцистів» та «чудо-цілителів».


Абетка догляду за хворим після інсульту

Лікарі інсультного відділення № 22 | 15.05.2018 | Читати далі...
Інсульт – не привід для розпачу, це захворювання, яке можливо попередити і яке сьогодні піддається лікуванню.

Науково-практична конференція нейрохірургів України

ВОПНЛ | 25.09.2018 | Читати далі...

Науково-практична конференція нейрохірургів України з міжнародною участю проходила у Вінниці 5-7 вересня на тему "Організація та сучасні принципи надання спеціалізованої нейрохірургічної допомоги хворим на мозковий інсульт".

Даний захід був присвячений 60-річчю організації Вінницького обласного нейрохірургічного відділення.


Вірусні енцефаліти

Бородій С.О., лікар-невролог 3 неврологічного відділення | 06.07.2016 | Читати далі...
Енцефаліт- гостре інфекційне запальне захворюваня ЦНС з переважним ураженням головного мозку, що нерідко супроводжується залученням його оболонок (менінгоенцефаліт).