Розсіяний склероз

Медичний директор Байло О. В., лікар 3 неврологічного відділення ВОКПЛ ім.акад.О.І.Ющенка, ​​​​​Kostiuchenko Andrii Associate Professor of Neurology, MD, PhD | 09.11.2020 | Читати далі...
Розсіяний склероз ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Від сьогодні ми розпочинаємо цикл статей, що мають на меті відповісти на найбільш часті питання, з якими стикаються лікарі неврологи під час лікування і діагностики такої хвороби як розсіяний склероз.

Питання номер один – чому виникає розсіяний склероз?


Про що свідчать симптоми вегетосудинної дистонії

Лікар-психолог денного стаціонару Астахова Людмила Олександрівна | 05.09.2020 | Читати далі...

Дисфункція вегетативної нервової системи (вегето-судинна дистонія) не може бути захворюванням сама по собі.

Вона може виникати вторинно, як наслідок іншої хвороби, яку потрібно лікувати.


Що таке вегетосудинна дистонія (ВСД)

Лікар-невролог денного стаціонару Новаковська Ольга Едуардівна. | 30.08.2020 | Читати далі...
Що таке вегетосудинна дистонія (ВСД) ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Вегето-судинна дистонія (дисфункція вегетативної нервової системи, нейроциркуляторна дистонія) - не діагноз, а синдром, що використовують при комплексі різноманітних скарг та симптомів у пацієнта. Під ним, як під парасолькою, ховається цілий комплекс симптомів. 


Тренінг з питань тромболітичної терапії 6 - 7 серпня 2020р., м. Полтава.

Лікарі 22 відділення | 30.08.2020 | Читати далі...
Тренінг з питань тромболітичної терапії 6 - 7 серпня 2020р., м. Полтава. ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Лікарі інсультного відділення №22 – Саволюк С.О, Костенко Т.В. та медична сестра інсультного відділення Мачушенко В.В. взяли участь в дводенному тренінгу з питань тромболітичної терапії, яки був проведений 6 - 7 серпня 2020р. в м. Полтава.


Неврологічна науково – практична конференція «Сучасні проблеми неврології»

Лікарі 22 відділення | 27.10.2019 | Читати далі...

24.10.19. на базі КНП « ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка ВОР» відбулась неврологічна науково – практична конференція на тему: «Сучасні проблеми неврології».

Організаторами конференції стали КНП « ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка ВОР» та ВНМУ ім. М.І. Пирогова за участю Департаменту охорони здоров’я ВОД. Програма конференції складалась з питань надання сучасної допомоги пацієнтам з інсультом та рекомендацій по діагностиці та лікуванню пацієнтів з патологією екстрапірамідної системи.


Міастенія

Гончарук Людмила Броніславівна, лікар невропатолог вищої категорії 3-е відділення ВОПНЛ ім. О.І. Ющенка | 21.08.2019 | Читати далі...
Міастенія ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Miaстенія гравіс - аутоімунне захворювання, при якому антитіла ушкоджують і руйнують рецептори до ацетилхоліну в поперечно –посмугованій мускулатурі. Наявне порушення нейром'язової провідності викликає слабкість і крихкість скелетної мускулатури, але не уражає серцеву та гладком'язову тканину.


Визнання роботи інсультного відділення на міжнародному рівні

Лікарі 22 відділення | 31.05.2019 | Читати далі...
Визнання роботи інсультного відділення на міжнародному рівні ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Протягом трьох днів (22.05.19. – 24.05.19.) в м. Мілан (Італія) проходила конференця Європейської інсультної організації (ESO), де лікарі-спеціалісти у галузі інсультології обговорювали основні досягнення в наданні допомоги хворим із церебро-васкулярними захворюваннями.


Деменція. Спільна проблема. Погляд невролога.

Бородій Світлана Олександрівна, лікар-невролог 3 неврологічного відділення | 30.04.2019 | Читати далі...

Деменція — це не назва хвороби, а поєднання симптомів, які можуть бути викликані різноманітними причинами. Найчастіша з них хвороба Альцгеймера. Інші розповсюджені форми включають судинну деменцію, деменцію з тільцями Леві (аномальні включення білка, що утворюються всередині нервових клітин). Однак у практиці невролога є цілий калейдоскоп захворювань, що в тій чи іншій мірі можуть супроводжуватися деменцією. Це насамперед гострі порушення мозкового кровообігу, важкі черепно-мозкові травми, а також епілептична хвороба, множинний склероз, герпетичні енцефаліти, дегенеративні захворювання нервової системи (хвороба Гентігтона, паркінсонізм).


Статистичні дані по застосуванню тромболітичної терапії за 1 півріччя (2017/2018 р.р.)

Лікарі інсультного відділення № 22 | 18.07.2018 | Читати далі...
Статистичні дані  по застосуванню тромболітичної терапії за 1 півріччя (2017/2018 р.р.)  ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Застосування тромболітичної терапії з використанням препарату «Актилізе»   на сьогоднішній день є сучасним єдиним доказовим методом в лікуванні ішемічного інсульту.

В умовах інсультного відділення №22 ця високотехнологічна методика втілена в лікувальний процес з 2007р., та сьогодні є рутинним методом лікування, яким володіють всі лікарі - неврологи інсультного відділення №22.   

Щорічно кількість пацієнтів з ішемічним інсультом, яким проведена  процедура  тромболізису, збільшується. Колектив інсультного відділення впевнено утримує позиції лідера по застосуванню тромболітичної терапії в Україні. Така наполеглива праця помічена не тільки в державі,  але й відмічена відзнаками  міжнародних  організацій (ANGELS).


Інсульт – інформація для всіх, кого це стосується

Лікарі інсультного відділення № 22 | 20.04.2018 | Читати далі...
Інсульт – небезпечне гостре захворювання, яке є другою за частотою причиною смертності населення в Україні. Навіть якщо хворий після інсульту залишився живим, якість його життя в більшості випадків суттєво погіршується. Однак багато хто з хворих, яким могла б бути надана ефективна допомога, і у яких тягар захворювання міг би бути зменшений чи навіть подоланий, невиправдано продовжують страждати лише тому, що через відсутність належної інформації не отримують відповідної допомоги.

Епілепсія - хвороба, чи особливий духовний стан?

Фесун Наталія Іванівна, лікар-невролог 3 неврологічного відділення | 10.04.2019 | Читати далі...

Вочевидь - хвороба. Це вже було встановлено у п'ятому сторіччі до н.е. геніальним лікарем стародавньої Греції Гіппократом. Греки вважали, що на епілепсію страждав міфічний герой Геркулес і давньоримський політичний діяч Юлій Цезар. Гіппократ висловив думку, що епілепсію насилають не боги, і що причина хвороби криється у мозку, отже, може піддаватися лікуванню. Тих, хто вважав, що ця хвороба має надприродне походження, Гіппократ звинувачував у неуцтві і розповсюдженні забобонів. Гіппократ припускав, що важливою причиною появи хвороби є спадковість, зробив висновки про гірші наслідки епілепсії, якщо перші напади хвороби сталися у дитинстві, а також звернув увагу на різноманітність ознак хвороби й на існуючі пересуди щодо цього захворювання у суспільстві. Гіппократ не називав хворобу священною, натомість він використовував власний термін - велика хвороба, який згодом перетворився на сучасний термін великий епілептичний припадок, який позначає генералізовані судоми при епілепсії. Незважаючи на те, що у своїй ґрунтовній праці Гіппократ детально пояснював можливі біологічні причини виникнення епілепсії, його ідеї не знайшли підтримки у сучасників. Втручання злих духів продовжують вважати причиною епілепсії і в наші дні. Багато хто з пацієнтів, хворих на епілепсію, які спостерігаються у нашій лікарні, звертався до різноманітних «екзорцистів» та «чудо-цілителів».


Абетка догляду за хворим після інсульту

Лікарі інсультного відділення № 22 | 15.05.2018 | Читати далі...
Інсульт – не привід для розпачу, це захворювання, яке можливо попередити і яке сьогодні піддається лікуванню.

Науково-практична конференція нейрохірургів України

ВОПНЛ | 25.09.2018 | Читати далі...

Науково-практична конференція нейрохірургів України з міжнародною участю проходила у Вінниці 5-7 вересня на тему "Організація та сучасні принципи надання спеціалізованої нейрохірургічної допомоги хворим на мозковий інсульт".

Даний захід був присвячений 60-річчю організації Вінницького обласного нейрохірургічного відділення.


Вірусні енцефаліти

Бородій С.О., лікар-невролог 3 неврологічного відділення | 06.07.2016 | Читати далі...
Енцефаліт- гостре інфекційне запальне захворюваня ЦНС з переважним ураженням головного мозку, що нерідко супроводжується залученням його оболонок (менінгоенцефаліт).