Інсультне відділення № 22 працює з червня 2004 р. Відділення забезпечує цілодобову ургентну допомогу населенню Вінницької області, а також надає консультативну допомогу пацієнтам ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка та лікарень міста та області. З 12.03.18р. збільшено ліжковий фонд відділення №22 до 30 ліжок в зв’язку з метою оптимізації ліжкового фонду.
Пацієнти транспортуються ШД з усіх районів Вінницької області.
З 2007р. запроваджено проведення процедури тромболізису як мешканцям області. так і м. Вінниці.
З 2007р. по 2019 р. включно в умовах обласного інсультного відділення проведено 564 процедур тромболізису.
За останні 5 років ( 2014 2019р.р.) виконано - 438 процедур.
Більшість процедур тромболізису виконано пацієнтам у віці від 60 до 69 р. (190 пацієнтів - 43,3%).
За останні 5 років зареєстровано 11 випадків ускладнення тромболізису в вигляді геморагічної трансформації з утворенням гематоми, що призвели до негативного результату (2.5%).
З 2014р. запроваджено проведення «Школи по програмі боротьби з цереброваскулярною патологією» (для медичних працівників первинної ланки, сімейних лікарів та медпрацівників «швидкої допомоги»), розроблений чіткий маршрут пацієнта з ГПМК. Результатом цих заходів є суттєве збільшення кількості пацієнтів з ГПМК, доставлених в «терапевтичне вікно» та відповідно - кількість виконаних процедур тромболізису.
Зміна маршруту пацієнта означає, що пацієнт з підозрою на ГПМК, якого медичний працівник першого контакту визначає як кандидата на проведення тромболітичної терапії, після попередньої телефонограми черговому лікарю – неврологу 22 відділення транспортується безпосередньо в обласне інсультне відділення, без огляду районним неврологом.
Зміни полягають:
- в попередженні персоналу відділення,
- попередженні рентгенолога та створенні «зеленого коридору» на СКТ,
- приоритетному транспортуванні пацієнта,
- уточнення питань щодо анамнезу та змін стану пацієнта під час транспортування,
- повідомлення родичів пацієнта під час транспортування про можливість проведення тромболітичної процедури
- визначення приблизного часу перебування в дорозі та вірогідного часу прибуття в лікарню.
Таким чином створена Пренотифікація - повідомлення персоналу відділення про випадок з місця події в час первинного огляду медичним персоналом - телефонограма від медичного працівника “першого контакту” – черговому лікарю–неврологу обласного інсультного відділення про кандидата на тромболітичну терапію.
Таким чином, за останні 5 років в межах терапевтичного вікна доставлено
1 536 пацієнтів, з них:
Бригадами ЕМД - 1201,
Санітарним транспортом ЛПЗ – 93,
Самозвернення – 242.
Всім пацієнтам з ГПМК в залежності від стану пацієнта та рівня свідомості з 2-ї доби в умовах інсультного відділення проводяться реабілітаційні заходи: активізація, вертикалізація та заходи по відновленню дрібної моторики.
Активна праця колективу інсультного відділення спрямована на надання допомоги пацієнтам з ГПМК в межах «вікна терапевтичних можливостей» з метою зменшення ступеня інвалідності.