Мультфільми в житті дитини

Хранітель Аліна Вікторівна, психолог Обласного центру сімейного консультування та психотерапевтичної корекції Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка Вінницької обласної Ради» | 18.10.2019 | Читати далі...

Формування особистості людини починається з раннього дитинства. В сучасному світі одним з провідних засобів впливу на розвиток дітей раннього віку є мультфільми. Сьогодні майже для кожної дитини телебачення стало чимось на кшталт іграшки або книги.

За останні роки на телебаченні з'явилась велика кількість мультфільмів різних за тривалістю, якістю зображення, графіки , смислового навантаження, що породжує роздуми відносно їх впливу на розвиток і становлення психіки підростаючого покоління. На сьогодні, провідні науковці, організації та об’єднання в галузі педіатрії, психології, педагогіки приділяють неабияку увагу даному питанню. Американська академія педіатрії (The Ameriсan Academy of Pediatrics) рекомендує взагалі заборонити перегляд телебачення дітям які не досягнули трьохрічного віку. Дітям у віці 3-5 років дозволяється переглядати «високоякісні дитячі передачі» не більше 30 хв. в день. Всесвітня організація охорони здоров'я, педіатри, психологи також категорично забороняють дітям до 3 років перегляд телебачення. Постає питання, на чому ж ґрунтуються дана заборона?


Мобільна залежність як різновид адиктивної поведінки підлітків. Причини, наслідки, профілактика

Хранітель Аліна Вікторівна, психолог Обласного центру сімейного консультування та психотерапевтичної корекції Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка Вінницької обласної Ради» | 18.10.2019 | Читати далі...

Британські дослідники назвали мобільний телефон „черговим наркотиком нового покоління”. Згідно з їхніми даними, кожен шостий житель планети знаходиться під впливом мобільної залежності.

Австралійський академік Діана Джеймс стверджує, що мобільний телефон викликає у людини психологічну залежність, яка за своєю силою перевищує залежність людини від паління! Так само дослідник вважає, що залежність від мобільного телефону вища за залежність від комп’ютера, тому що від комп’ютера можна піти, а мобільний легко вміщується у кишеню.


Розмова про алкоголь з дитиною

Кобець А.В., заступник головного лікаря з поліклінічної роботи | 03.11.2018 | Читати далі...
Розмова про алкоголь з дитиною ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка
Інформаційний листок: «Розмова про алкоголь з дитиною»

Синдром емоційного вигорання та його діагностика

Кобець А.В., заступник головного лікаря з поліклінічної роботи | 08.11.2018 | Читати далі...
Синдром емоційного вигорання та його діагностика ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Про синдром емоційного вигорання вперше заговорили за кордоном близько 40 років тому, у той час його позначили словом «burnout», що перекладається як згоряння, загасання, горіння, вигоряння. Термін «синдром емоційного вигорання» ввів X. Фрейнденберг в 1974 році для характеристики здорових людей, що знаходяться в інтенсивному спілкуванні з клієнтами в емоційно-завантаженій атмосфері організації. Спочатку під терміном «вигорання» малося на увазі стан знемоги. Пізніше симптоматика все більше розширювалася, і вчені стали пов'язувати це явище з психосоматичним станом. В даний час дослідники виділяють більше 100 симптомів емоційного вигорання.


Обдаровані діти

Кобець А.В., заступник головного лікаря з поліклінічної роботи | 11.05.2018 | Читати далі...
Далекоглядні батьки зацікавлені в тому, щоб їх діти були обдарованими, успішними, перспективними. Кожна дитина має той чи інший талант. Пропоную Вашій увазі матеріал, як створити умови для розвитку багатогранних особистостей.

Позитивна психотерапія. Як стати щасливим?

Дяченко О.С., лікар-психолог 6 відділення | 26.07.2018 | Читати далі...
Позитивна психотерапія. Як стати щасливим? ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка
Позитивна психотерапія (ППТ) – це новітній гуманістичний напрямок сучасної психотерапії, офіційно визначений Європейською асоціацією психотерапії у 1996 році. ППТ зазначає, що хвороби, конфлікти, стреси, життєві труднощі є даністю життя кожної людини і це потрібно визнавати. А також, що людина наділена здібностями, завдяки яким здатна знаходити рішення найскладніших проблем. Це також є даністю життя кожного індивіда: «ЯКЩО ІСНУЄ ПРОБЛЕМА ТО ІСНУЄ І ЇЇ ВИРІШЕННЯ!»