Психологічний рецепт "вакцини" від коронавірусу COVID-19: гігієна не лише рук, а і розуму!

Хранітель А.В., практичний психолог обласного дитячого центру психічного здоров’я з консультативним прийомом, з ліжками денного перебування та цілодобового стаціонару, КНП «ВОКПЛ ім. акад. О. І. Ющенка ВОР» | 23.03.2020 | Читати далі...

Сьогодні в світі «інформаційний вибух» сприводу коронавірусу COVID-19. Є інформація корисна, необхідна і важлива, а є пости, які викликають паніку або ж сміх (про вертольоти, які запускатимуть ліки для дезінфекції; про позбавлення волі батьків, чиї діти ходитимуть по вулицях; про заражені банани і т.п.). Доведено, що паніка негативно впливає на імунітет, в тому числі за рахунок гормону стресу - кортизолу.


Шановні друзі!

Шановні друзі! ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Я – Кучерук Софія Олегівна, директор КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарні імені академіка О.І. Ющенка Вінницької обласної Ради», лікар вищої категорії, організатор охорони здоров’я з великим досвідом.

Я – Коваленко Ірина Василівна, кандидат медичних наук, завідувач денного стаціонару лікарні імені Ющенка, керівник Центру психосоматичної медицини, асистент кафедри медичної психології та психіатрії медичного університету імені Пирогова, лікар психіатр, психотерапевт, медичний психолог. Майже 37 років я допомагаю людям відновити втрачені внаслідок стресів психологічне благополуччя та психічне здоров’я.

Кучерук С.О., Коваленко І.В.: Ми хочемо поділитися з вами своїми думками – як нам з вами подбати про своє психологічне благополуччя та психічне здоров’я.

Коваленко І.В. Ці поради і вам, і мені, бо наш денний стаціонар зачинено на період карантину, і я зараз також знаходжусь вдома.

Ми з вами тривалий час випробовуємо багато стресів, бо живемо в епоху перемін, а тепер додався ще один дуже сильний стрес – пандемія коронавіруса.


Мультфільми в житті дитини

Хранітель Аліна Вікторівна, психолог Обласного центру сімейного консультування та психотерапевтичної корекції Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка Вінницької обласної Ради» | 18.10.2019 | Читати далі...

Формування особистості людини починається з раннього дитинства. В сучасному світі одним з провідних засобів впливу на розвиток дітей раннього віку є мультфільми. Сьогодні майже для кожної дитини телебачення стало чимось на кшталт іграшки або книги.

За останні роки на телебаченні з'явилась велика кількість мультфільмів різних за тривалістю, якістю зображення, графіки , смислового навантаження, що породжує роздуми відносно їх впливу на розвиток і становлення психіки підростаючого покоління. На сьогодні, провідні науковці, організації та об’єднання в галузі педіатрії, психології, педагогіки приділяють неабияку увагу даному питанню. Американська академія педіатрії (The Ameriсan Academy of Pediatrics) рекомендує взагалі заборонити перегляд телебачення дітям які не досягнули трьохрічного віку. Дітям у віці 3-5 років дозволяється переглядати «високоякісні дитячі передачі» не більше 30 хв. в день. Всесвітня організація охорони здоров'я, педіатри, психологи також категорично забороняють дітям до 3 років перегляд телебачення. Постає питання, на чому ж ґрунтуються дана заборона?


Мобільна залежність як різновид адиктивної поведінки підлітків. Причини, наслідки, профілактика

Хранітель Аліна Вікторівна, психолог Обласного центру сімейного консультування та психотерапевтичної корекції Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка Вінницької обласної Ради» | 18.10.2019 | Читати далі...

Британські дослідники назвали мобільний телефон „черговим наркотиком нового покоління”. Згідно з їхніми даними, кожен шостий житель планети знаходиться під впливом мобільної залежності.

Австралійський академік Діана Джеймс стверджує, що мобільний телефон викликає у людини психологічну залежність, яка за своєю силою перевищує залежність людини від паління! Так само дослідник вважає, що залежність від мобільного телефону вища за залежність від комп’ютера, тому що від комп’ютера можна піти, а мобільний легко вміщується у кишеню.


Психолог Діана Мандебура

Кобець Аліна Володимирівна | 19.01.2023 | Читати далі...

Вам сняться одні й ті ж самі сни?

Ви часто відчуваєте тривожність?

Страждаєте безсонням?

Якщо ви відповіли хоча б на одне з цих питання - "Так", вам варто задуматися про похід до психолога.


Розмова про алкоголь з дитиною

Кобець А.В., заступник головного лікаря з поліклінічної роботи | 03.11.2018 | Читати далі...
Розмова про алкоголь з дитиною ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка
Інформаційний листок: «Розмова про алкоголь з дитиною»

Синдром емоційного вигорання та його діагностика

Кобець А.В., заступник головного лікаря з поліклінічної роботи | 08.11.2018 | Читати далі...
Синдром емоційного вигорання та його діагностика ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Про синдром емоційного вигорання вперше заговорили за кордоном близько 40 років тому, у той час його позначили словом «burnout», що перекладається як згоряння, загасання, горіння, вигоряння. Термін «синдром емоційного вигорання» ввів X. Фрейнденберг в 1974 році для характеристики здорових людей, що знаходяться в інтенсивному спілкуванні з клієнтами в емоційно-завантаженій атмосфері організації. Спочатку під терміном «вигорання» малося на увазі стан знемоги. Пізніше симптоматика все більше розширювалася, і вчені стали пов'язувати це явище з психосоматичним станом. В даний час дослідники виділяють більше 100 симптомів емоційного вигорання.


Обдаровані діти

Кобець А.В., заступник головного лікаря з поліклінічної роботи | 11.05.2018 | Читати далі...
Далекоглядні батьки зацікавлені в тому, щоб їх діти були обдарованими, успішними, перспективними. Кожна дитина має той чи інший талант. Пропоную Вашій увазі матеріал, як створити умови для розвитку багатогранних особистостей.

Позитивна психотерапія. Як стати щасливим?

Дяченко О.С., лікар-психолог 6 відділення | 26.07.2018 | Читати далі...
Позитивна психотерапія. Як стати щасливим? ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка
Позитивна психотерапія (ППТ) – це новітній гуманістичний напрямок сучасної психотерапії, офіційно визначений Європейською асоціацією психотерапії у 1996 році. ППТ зазначає, що хвороби, конфлікти, стреси, життєві труднощі є даністю життя кожної людини і це потрібно визнавати. А також, що людина наділена здібностями, завдяки яким здатна знаходити рішення найскладніших проблем. Це також є даністю життя кожного індивіда: «ЯКЩО ІСНУЄ ПРОБЛЕМА ТО ІСНУЄ І ЇЇ ВИРІШЕННЯ!»