Автор Дяченко О.С., лікар-психолог 6 відділення | 26.07.2018 |
Позитивна психотерапія. Як стати щасливим? ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

Позитивна психотерапія (ППТ) – це новітній гуманістичний напрямок сучасної психотерапії, офіційно визначений   Європейською асоціацією психотерапії у 1996 році.  ППТ зазначає, що хвороби, конфлікти, стреси, життєві труднощі є даністю життя кожної людини і це потрібно визнавати. А також, що людина наділена здібностями, завдяки яким здатна знаходити рішення найскладніших проблем. Це також є даністю життя кожного індивіда: «ЯКЩО ІСНУЄ ПРОБЛЕМА ТО ІСНУЄ І ЇЇ ВИРІШЕННЯ!»

ППТ є ресурсно-фокусним методом, що поєднує в собі психодинамічний та когнітивно-поведінкові методи, а це забезпечує короткостроковість консультування.

Основними складовими позитивної психотерапії є positum підхід, що дає можливість побачити здібності, ресурс для визначення власної проблеми. А також гармонізацію власних актуальних та базових здібностей. В ході психотерапії клієнт вчиться  сам собі допомагати.

Як навчитись позитивно мислити? Існує цікавий факт що 90% наших думок на протязі доби  мають негативний зміст і лише 10% позитивний. А все тому що  ми звертаємо свою увагу на неприємності та негаразди і забуваємо помічати все хороше та позитивне яке нас оточує, а значить як ми думаємо залежить від нас. «Нещасним  чи  щасливим людину роблять його думки, а  не зовнішні фактори. Володіючи своїми думками, людина володіє своїм щастям.» Фрідріх Ніцше.


РЕКОМЕНДАЦІЇ :

1. Не тікайте від своїх проблем, нам доводиться спотикатись та падати. У цьому і є сенс існування: стикатися із своїми проблемами вчитись адаптуватися і вчитись їх адекватно та швидко вирішувати. І саме це допомагає нам ставати тим ким ми є.

2. Не потрібно себе обдурювати, адже перше і найскладніше,  що кожному потрібно зробити, це бути чесним із самим собою,  а також припинити ставити свої потреби на друге місце. В турботах про інших¸ ми забуваємо про свої бажання та свою унікальність.

3. Перестаньте бути тим ким ви не є насправді. Знайте що завжди є хтось гарніший та розумніший від вас, але той хтось ніколи не стане вами. Не намагайтесь змінити себе щоб сподобатись іншим людям. Якщо ви залишаєтесь собою то й люди, що вас оточують любитимуть вас за вашу природність.

4. Не тримайтесь за минуле. Ви не можете починати читати нову сторінку постійно перечитуючи стару.

5. Не бійтесь робити помилки,  за кожним успіхом стоять численні помилки і саме кожна помилка рухає нас у перед, ближче до цілі.

6. Не намагайтесь купити щастя. Багато речей, які ми прагнемо купити, дорогі. Але правда в тім¸ що те що по справжньому робить нас щасливими безкоштовно - це любов, радість та улюблені заняття.

7. Виходьте із звичної зони комфорту, саме так можна змінюватись та досягати успіху.

8. Не заздріть, адже заздрість це мистецтво підраховувати чужі досягнення замість своїх власних. Запитайте себе: «Що я маю такого чого хочуть інші?»

9. Припиніть скаржитись та нарікати. Адже саме труднощі нас загартовують.

10. Не зберігайте у собі злість - це відчуття руйнівне, та шкідливе, якщо його не пропрацювати та не вибачити того на кого маєте образу, це призводить до ряду психосоматичних захворювань.

11. Не ігноруйте красу дрібниць, фіксуйте свою увагу на позитивних речах.

12. Не зациклюйтесь на своїх страхах. Прокидайтесь та засинайте з думкою про щось хороше, адже думки мають властивість матеріалізуватись. «Ми це те про що ми думаємо…

Вчіться бути щасливими!!!