З метою покращення надання допомоги дітям та підліткам з розладами психіки та поведінки, а також умов їх перебування, з 20 березня 2020р. у структурі КНП «ВОКПЛ ім. акад. О. І. Ющенка ВОР» відкрито Обласний дитячий центр психічного здоров’я з консультативним прийомом, з ліжками денного перебування та цілодобового стаціонару, відділення №16, дитяче психіатричне.
Центр створено шляхом реорганізації психіатричних дитячих відділень №8 та №16. В результаті даної реорганізації допомога дітям та підліткам, а також їхнім сім’ям надаватиметься територіально в одному місці, адже Центр включає в себе консультативний поліклінічний прийом, денне перебування на 15 ліжок, та цілодобовий стаціонар на 35 ліжок.
Керівник Центру – Свинарчук Анастасія Миколаївна, дитячий психіатр, аналітичний психотерапевт, член Української асоціації психоаналітичної психотерапії, координатор Міжнародної програми розвитку дитини (ICDP), координатор дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою вивчення фізичного і психологічного розвитку дітей молодшого шкільного віку в Україні.
Мета діяльності Центру: надання високоспеціалізованої психіатричної та психологічної, логопедичної, соціально-психологічної, консультативно-діагностичної, лікувальної, реабілітаційної допомоги дітям та підліткам, які мають психічні розлади або психологічні проблеми і їх сім'ям в амбулаторних і стаціонарних умовах.
Основні напрямки немедикаментозного лікування на базі Центру:
- фізіотерапевтичне лікування;
- психокорекція;
- логопедична корекція;
- педагогічна корекція.
Показами для надання психокорекційної допомоги в Центрі є:
- затримка психомовного розвитку,
- розлади мови,
- аутизм,
- розумова відсталість,
- органічні враження головного мозку;
- емоційні та поведінкові розлади,
- гірепактивність з синдромом дефіциту уваги,
- невротичні, пов’язані із стресом розлади (фобії, панічні атаки, нав’язливі дії та думки, гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад та ін.),
- енурез, енкопрез,
- тіки,
- розлади харчової поведінки (анорексія, булімія),
- залежність від екрану (гаджетадикція),
- манії (поятяг до кратіжок, втеч, підпалів і т.п.).
Фахівці Центру мають значні успіхи у роботі з розладами харчової поведінки - анорексією та булімією. Враховуючи, що в Україні немає жодного державного спеціалізованого центру, відділення, де можуть отримати допомогу хворі на анорексію, булімію, а також ефективність лікувально - реабілітаційної, психокорекційної роботи наших фахівців, - в Центр поступають пацієнти з розладами харчової поведінки з усієї України!
Також на базі Центру проводиться:
- амбулаторна і стаціонарна експертиза психічного стану дітей та підлітків з подальшим представленням на ЛКК для визначення або продовження показів для надання державної соціальної допомоги, визначення категорії підгрупи «А», надання рекомендацій щодо проведення навчання, оформлення та корекція ІПР, уточнення діагнозу, тощо;
- обстеження дітей та підлітків для подальшої судово-психіатричної експертизи;
- обстеження пацієнтів за направленням з військкоматів;
- примусова госпіталізація і лікування за рішенням суду;
- направлення на МСЕК для встановлення ступеня обмеження життєдіяльності.
Особлива увага приділяється психокорекції дітей, що постраждали внаслідок АТО та тимчасово переміщеним.
На базі Центру організований навчальний процес за участю вчителів , спеціально підготовлених для інтегрованого навчання. Таким чином діти мають можливість продовжувати навчання за шкільною програмою паралельно з лікувальним процесом.
Батьки перебувають у стаціонарі у зв’язку з доглядом дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини, на платних умовах.
Телефони реєстратури Обласного дитячого центру психічного здоров’я з консультативним прийомом, з ліжками денного перебування та цілодобового стаціонару, відділення №16, дитяче психіатричне:
50-79-37,
0684744517