






Лікарі інсультного відділення №22 – Саволюк С.О, Костенко Т.В. та медична сестра інсультного відділення Мачушенко В.В. взяли участь в дводенному тренінгу з питань тромболітичної терапії, яки був проведений 6 - 7 серпня 2020р. в м. Полтава.
Тренінг організований за ініціативою міжнародної організації Angel’s, до навчання були запрошені 8 осіб – лікарі та медсестри інсультних відділень м. Вінниці – МКЛ ШМД та ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка. Заняття проводились в симуляційному центрі на базі Полтавської обласної лікарні, складались з теоретичних інтерактивних лекцій та практичних занять. Протягом двох днів теоретичними знаннями поділились Лебединець Дмитро Володимирович, кандидат медичних наук, доцент кафедри клінічної неврології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Лебединець Павло Володимирович, лікар невролог, асистент кафедри неврології №1 Харківського Національного Медичного Університету. До обговорення гострих практичних питань були залучені всі присутні.
Треба відзначити цікаво організовані командні практичні заняття з виконання процедури тромболізису, ролі діючих осіб виконували всі, хто приїхав на тренінг. Кожен зміг відчути себе на місці лікаря «Швидкої допомоги», лікаря-невролога відділення, пацієнта, вийти з можливої конфліктної ситуації з родичами пацієнта та персоналом. Це дало можливість переглянути рівень спілкування з колегами, пацієнтом та родичами пацієнта, та можливість коректно та вчасно отримувати необхідну інформацію про пацієнта від часу захворювання до моменту введення тромболітичного препарату.
Надзвичайно цікавим було ознайомлення з роботою нейрохірургічного відділення Полтавської обласної лікарні, та спілкування з лікарями-нейрохірургами на чолі з завідувачем відділення Тончевим М. Д. Слід зауважити, що в Полтаві тромболітична терапія виконується в умовах відділення нейрохірургії.
Незважаючи на наявність тривалих практичних навичок у медичного персоналу в застосуванні тромболітичної терапії в умовах обласного інсультного відділення, присутні на тренінгу лікарі-неврологи та медична сестра 22 відділення збільшили свої теоретичні та практичні знання, завдячуючи цікавому тренінгу, отримали впевненість в окремих гострих питаннях тромболітичної терапії.
Всі учасники семінару отримали сертифікати міжнародного рівня.