Автор Медичний директор Байло Оксана Вікторівна | 13.09.2020 |

Психіатричне відділення №2 для дорослих змішане з ліжками для пацієнтів з первинним психотичним епізодом.

Історично відділення функціонує з часу заснування психіатричної лікарні – 1897 рік. З 1 го грудня 2011 року за ініціативи адміністрації Комунального закладу ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка та за згодою Вінницького обласного управління охорони здоров’я та курортів (на разі Департамент охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації), розпочало роботу відділення первинного психотичного епізоду на базі відділення №2 обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка.

Основне завдання відділення:

  • надання високоспеціалізованої психіатричної медичної допомоги особам з психічними розладами, жителям Вінницької області та інших областей України.

У відділенні отримують допомогу:

  • - особи, в яких розлади психіки виникли вперше в житті;
  • - особи, в яких психічні порушення виникли повторно впродовж перших 5 років захворювання;
  • - молоді люди та люди працездатного віку, працюючі пацієнти, з порушеннями психіки, які потребують лікування та психо-соціальної підтримки, вибору методів психотерапевтичного втручання;
  • - особи з порушеннями психіки з запитом, щодо вирішення питань тимчасової та/або стійкої втрати працездатності (при наявності показань);
  • - громадяни інших держав;
  • - жінки, в яких спостерігаються розлади психіки та поведінки у післяпологовому періоді.

Допомога здійснюється за участю поліпрофесійної бригади у складі лікаря-психіатра, лікаря-психолога, психотерапевта, з залученням лікарів суміжних спеціальностей невролога, офтальмолога, терапевта, стоматолога, гінеколога, хірурга, дермато-венеролога, лікаря-дієтолога, працівників соціально-правової допомоги, інструктора з праці, штату медсестер та молодших медсестер.

Колективом відділення створені затишні умови для перебування пацієнтів.

Велика увага приділяється формуванню сприятливого оточення, що в майбутньому дасть можливість швидкого повернення пацієнта до звичайного ритму життя.

Допомогу надають:

Білик Тетяна Олександрівна

БІЛИК Тетяна Олександрівна - завідувач відділенням, лікар-психіатр вищої кваліфікаційної категорії. Лікарська трудова діяльність за спеціальністю з 2000 року.

ГРІПАС Наталія Валентинівна

ГРІПАС Наталія Валентинівна лікар-психіатр вищої кваліфікаційної категорії.


ІЛИК Ольга Степанівна

ІЛИК Ольга Степанівна лікар-психіатр вищої кваліфікаційної категорії.

САЄНКО Анна Олександрівна

САЄНКО Анна Олександрівна, лікар-психолог першої кваліфікаційної категорії, судовий психолог-експерт.

БІЛЕНЬКА-КУДРЯВЦЕВА Тетяна Сергіївна

БІЛЕНЬКА-КУДРЯВЦЕВА Тетяна Сергіївна лікар-психолог.

СОРОКІНА Марія Сергіївна

Психотерапію проводить СОРОКІНА Марія Сергіївна лікар-психіатр, лікар-психотерапевт (особистий досвід та робота методиками юнгіанського аналізу та пісочної психотерапії).