Автор Медичний директор Байло О. В., завідувач 12 відділення КНП «ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка ВОР» Бороденко Н.К. | 20.12.2020 |

Людство переживає час усвідомлення такої важливої істини як психічне здоров′я людини. Дуже важливим є сприйняття такого роду проблем: «Це може статися з кожним, непотрібно цього соромитися, важливо вчасно звернутися по допомогу, і цю проблему можна вирішувати».

Соціальна тривога також відома як соціальна фобія. Іншими словами – це сильний страх певних соцальних ситуацій, особливо ситуацій, які незнайомі або в яких на вас будуть дивитися та оцінювати люди. Власне, основою соціальної тривоги є страх бути в центрі пильної уваги.

Соціальна тривога може супроводжуватися такими реакціями як:

  • почервоніння,
  • пітливість і тремтіння.
  • Також людина може відчувати сором та/або збентеження.

Соціальна тривога доволі поширена й однаково часто трапляється і у чоловіків, і у жінок.

​Соціальна тривога не пов′язана

  • ні з серйозними психічними розладами,
  • ні з фізичними недугами.

На щастя, не обов′язково знати, як розпочалася така тривога, щоб її подолати. Навіть якщо ви завжди були сором′язливі️, ви всеодно можите зробити кроки, що допоможуть вам подолати проблему.


​Подолання соціальної тривоги – це важка праця, яка потребує мужності. Необхідно бути готовим до того, що потрібно буде ставити перед собою постійні завдання.

Також варто ризикувати. Здійснення чогось у новий спосіб допоможе по іншому реагувати на ситуацію.

Ваша мета – прийняти такі ситуації як неминуче, не даючи їм змоги підривати вашу впевненість. Нічого повністю не позбавить вас усієї соціальної тривоги. Але ви можите навчитися долати соціальну тривогу, яка заважає вам жити чи обмежує вас, і підтримувати цю тривогу в керованих межах.


​Якщо Ви відчуваєте схожі симптоми, звертайтеся, будемо раді вам допомогти!

Години роботи: з 8:00 до 15:12.

  (0432) 50-79-72