Автор Кобець Аліна Володимирівна | 16.07.2021 |

Неврологічна допомога, за даними Національної служби здоров'я України, користується найбільшим попитом у пацієнтів, але найкращі лікарі неврологи у нас.

В структурі нашої лікарні є одне з найкращих неврологічних відділень України, завдяки тому, що в ньому працюють професійні лікарі та персонал, послуги яких користуються попитом не тільки у мешканців області, а й інших регіонів України. А це говорить про те, що вони найбільш прогресивні. І це Відділення №3.

Госпіталізація хворих у неврологічне відділення № 3 відбувається за направленням (ургентним чи плановим) лікарів ПМЛ та ЦРЛ, а також за невідкладними показниками при доставці швидкою медичною допомогою. На момент карантинних заходів - дослідження на наявність антитіл до коронавірусу (IgМ) з терміном здачі не пізніше 3-х діб на момент госпіталізації.


Згідно наказу 668 від 20.05.2016р. Вінницької ОДА лікарями 3-го відділення надається невідкладна допомога пацієнтам з наступними діагнозами

 • Судоми різного походження, окрім стану відміни алкоголю, ускладненого судомами.
 • Епілептичний статус.
 • Розсіяний склероз, важкий перебіг.
 • Міастенія, кризовий перебіг.
 • Гостра інфекційно-алергічна полірадикулонейропатія (с-м Гійєна-Барре).
 • Гострі запальні захворювання нервової системи (нейробореліоз, вірусні енцефаліти)

Покази для планового направлення

1. Дегенеративні захворювання центральної нервової системи (рання та пізня мозочкові атаксії, хвороба рухового нейрону (БАС), сирінгомієлія, хвороба Штрюмпеля).

2. Хвороби екстрапірамідної системи (хвороба Гентінгтона, хвороба Паркінсона, прогресуюча над'ядерна офтальмоплегія, хвороби базальних гангліїв (Коновалова-Вільсона, Фара, Галлервордена-Шпатца), спастична кривошия, блефароспазм, інші дистонії та тіки, есенційний тремор).

3. Демієлінізуючі захворювання центральної та периферичної нервової системи (розсіяний склероз, помірний перебіг, хвороба Девіка, розсіяний енцефаломієліт, хронічна запальна демієлінізуюча полінейропатія)

4. Головні болі (мігрень, головний біль напруги, кластерний головний біль та інші).

5. Посттравматичні ураження центральної та периферичної системи (посттравматичні енцефалопатія, гідроцефалія, нейропатії периферичних нервів).

6. (target)Больові синдроми на грунті остехондрозу хребта.

7.Захворювання периферичної нервової системи (здавлення нервових корінців та сплетінь, синдром зап'ясткового каналу, ураження периферичних нервів кінцівок, полінейропатія різної етіології).

8. Ураження черепно-мозкових нервів (невралгія трійчастого нерву, ураження лицевого нерву та інші).

9. Захворювання з ураженням м'язів та нервово-м' язевої передачі (міастенія, помірний перебіг, міотонічні розлади, м'язева дистрофія).

10. Захворювання з ураженням спинного мозку (спинальний інсульт, мієліт, фунікулярний мієлоз).

Номер телефону відділення:   0432 507 928

Усі пацієнти оглядаються завідувачем відділення, лікуючим лікарем та, за потреби, лікарями-консультантами (окулістом, терапевтом, ендокринологом, кардіологом, психологом, нейрохірургом, гінекологом, дерматологом) .


За призначеням лікуючого лікаря пацієнту можуть бути проведені наступні дослідження:

 • ЕКГ-обстеження та ЕКГ-динаміка,
 • Електроенцефалограма,
 • УЗД внутрішніх органів,
 • УЗД судин шиї та голови,
 • УЗД щитоподібної залози,
 • УЗД серця,
 • ФГ, Rо - ОГК або СКТ ОГК та загрудинного простору,
 • Холтер-моніторування ЕКГ та АТ,
 • СКТ головного мозку та хребта.

Усім хворим проводиться повне розгорнуте лабораторне обстеження: загальний аналіз крові та сечі, коагулограма, біохімічний агаліз: обстеження на вміст у крові білірубіну, цукру, сечовини, креатиніну, холестерину, β – ліпопротеїдів, електролітів.

Враховуючи те, що неврологами 3-го відділення надається висококваліфікована спеціалізована медична допомога пацієнтам з різноманітною неврологічною патологією, у відділенні застосовуються сучасні методики лікування та профілактики захворювань згідно відповідних міжнародних та всеукраїнських протоколів. Майже всі лікарі відділення мають вищу кваліфікаційну категорію та стаж роботи понад 15-20 років.

Реабілітаційні заходи

Як відомо, велика кількість гострих та хронічних неврологічних захворювань є інвалідизуючими та лишають по собі важкі наслідки у вигляді порушень ходи та самообслуговування.

Головним завданням персоналу відділення №3 є відновлення високої якості життя пацієнта, яка була порушена внаслідок ураження центральної та периферичної нервової системи. В нашому відділенні здійснюється рання реабілітація пацієнтів з гострими запальними хворобами нервової системи (енцефаліти, с-м Гійєна-Барре), компресійно-ішемічними, посттравматичними нейропатіями та корінцевими синдромами з порушенням функції кінцівок, з невритами лицевого нерву, а також комплексне лікування під час загострень хронічної патології (розсіяний склероз, хронічна запальна демієлінізуюча полінейропатія).

У відділенні застосовуються фізіотерапевтичні методи - електростимуляція периферичних нервів кінцівок та лицевого нерву, масаж, ЛФК.


За потреби, пацієнти направляються в фізіотерапевтичне відділення, де проводяться:

 • електротерапія (гальванізація, електрофорез лікарських речовин, ампліпульстерапія),
 • електро-ультразвукова терапія,
 • магнітотерапія,
 • УВЧ-терапія, дарсонвалізація.

Велике значення надаємо навчанню догляду за хворими та допомозі родичів, членів сімей, або осіб, які доглядають.


Лікарі відділення

Неврологічне відділення №3 лікарні ім. акад. О.І. Ющенка
Неврологічне відділення №3 лікарні ім. акад. О.І. Ющенка
Неврологічне відділення №3 лікарні ім. акад. О.І. Ющенка
Неврологічне відділення №3 лікарні ім. акад. О.І. Ющенка
Неврологічне відділення №3 лікарні ім. акад. О.І. Ющенка
Неврологічне відділення №3 лікарні ім. акад. О.І. Ющенка