Інсультне відділення № 22 відкрито в червні 2004 р. на 15 ліжок. Відділення забезпечує цілодобову ургентну допомогу населенню Вінницької області та міста Вінниці. В 2016 році ліжковий фонд збільшився до 22 ліжок в зв’язку з наданням високоспеціалізованої допомоги при ГПМК та з активним застосуванням тромболітичної терапії.
Височанська Тетяна Григорівна - завідуюча відділенням, Заслужений лікар України
Височанський Олександр Вікторович - лікар-невропатолог, кандидат медичних наук
Костенко Тетяна Володимирівна - лікар-невропатолог
Карпенко Наталія Василівна - лікар-невропатолог
Коробчук Надія Володимирівна - лікар-невропатолог
Матіюк Станіслав Іванович - лікар-невропатолог
Сулим СтаніславаОлегівна - лікар-кардіолог
Дяченко Алла Степанівна - логопед
Артихович Наталія Олександрівна - лікар-ендокринолог
Танасієнко Наталія Вікторівна - лікар-невропатолог
Горчинська Анастасія Василівна - лікар-невропатолог
Латенко Світлана Олександрівна - лікар-невропатолог
Риндюк Ольга Сергіївна - лікар-невропатолог
Коломієць Тетяна Віталіївна - лікар-невропатолог
Слоквич Олена Юрівна - лікар-невропатолог
Чорненька Ілона Едуардовна - лікар-невропатолог
Госпіталізація хворих проводиться протягом першої доби від початку захворювання згідно телефонограми від медичних працівників першої / другої ланок медичної допомоги.
При транспортуванні пацієнтів - кандидатів на тромболітичну терапію в межах «терапевтичного вікна» після виконання СКТ та наявності відповідних показів пацієнтам з ішемічним інсультом проводиться процедура тромболізису.
При вступі в відділення пацієнт оглядається черговим лікарем – неврологом та обстежується згідно протоколу:
- виконується СКТ головного мозку;
- рентгенологічне обстеження – рентгенографія або СКТ легень;
- клінічні та біохімічні аналізи крові;
- ЕКГ;
- холтеровське моніторування АТ та ЕКГ;
- при необхідності – МРТ обстеження головного мозку;
- при необхідності за рекомендацією лікаря – нейрохірурра - цифрова ангіографія церебральних судин.
Пацієнти з геморагічним інсультом, ураженням мозочку та патологією прецеребральних судин (стеноз більше 60%), погіршенням стану на фоні злоякісного набряку головного мозку з негативною диномікою консультуються нейрохірургом для визначення оптимальнаої тактики подальшого ведення пацієнта.
Щоденну допомогу пацієнтам відділення надає мультидисциплінарна команда.
Велика увага приділяється постійному нагляду за пацієнтом. Всі пацієнти, незалежно від стану при вступі, протягом перших діб знаходяться в палатах інтенсивної терапії, де проводиться цілодобове моніторування основних життєво важливих показників. Всі дії чергового персоналу передбачені розробленими у відділенні «Кроками», які регламентують перелік та об’єм дій чергового лікаря та середнього персоналу в умовах інсультного відділення. Така організація роботи інсультного блоку дозволяє швидко реагувати на зміни стану пацієнта та вчасно надавати необхідну допомогу.
Велика увага приділяється порушенню ковтання у пацієнтів з ГПМК, при вступі виконується скринінг ковтання. При виявленні порушень застосовується назогастральний зонд як засіб адекватного ентерального харчування з попередженням загрозливої аспіраційної пневмонії, призначаються заняття з логопедом.
З першої доби перебування пацієнтів у відділенні запроваджуються заходи ранньої активізації / реабілітації з використанням різноманітних засобів для паретичних кінцівок і заняття з метою зменшення когнітивного дефіциту.
Щотижня пацієнти інтенсивного блоку оглядаються завідувачем кафедри нервових хвороб Вінницького Національного медичного університету професором С.П.Московко.
За рішенням світової ініціативи ANGELS в 2017р. інсультне відділення №22 було визначено одним з найкращих в Україні і першим отримало престижну нагороду, та в 2019р. отримало Діамантову відзнаку за прагнення досконалості.
Завдяки постійній оптимізації роботи мультидисциплінарної команди та застосуванню нових методик ранньої реабілітації протягом останніх років збільшується кількість пацієнтів, які виписуються з відділення з одужанням та значним покращенням.
Цілодобовий нагляд та рання активізація пацієнтів допомагає запобігти ускладненням перебігу інсульту – тромбоемболії легеневої артерії, інфаркту міокарду, застійним явищами в легенях, пролежням – дозволяє зменшити ступінь неврологічного дефіциту.
Робота відділення проходить у тісній співпраці з відділенням нейрохірургії, відділенням цереброваскулярної патології.
При стабілізації стану та позитивній динаміці неврологічного статусу пацієнт для подальшого лікування та реабілітації переводиться:
- в відділення цереброваскулярної патології №5;
- в неврологічне відділення за місцем проживання;
- виписується додому під нагляд сімейного лікаря,
- пацієнти, які на час захворювання є працюючими, за рішенням ЛКК – відбіркової комісії - направляється в відділення відновного лікування в умовах санаторію.
При виписці з відділення пацієнт отримує:
- витяг з історії хвороби - вичерпну інформацію про стан свого здоров’я;
- результати обстежень та рекомендації щодо вторинної профілактики інсульту згідно сучасних поглядів на проблему інсульту;
- інструкцію по догляду за пацієнтом з грубим неврологічним дефіцитом в домашніх умовах;
- рекомендації по догляду за лежачими пацієнтами (при необхідності);
- рекомендації щодо контролю артеріального тиску та гіпохолестеринової дієти, цукру крові;
- пам'ятку «Як запобігти інсульту»;
- перелік необхідних медикаментів для вторинної профілактики гострих порушень мозкового кровообігу з чітким наданням дози та терміну застосування ліків;
- посібник «Абетку по догляду за пацієнтами після інсульту».