Автор Медичний директор Байло Оксана Вікторівна | 07.06.2022 |
Лікування спастичності при дитячих церебральних паралічах препаратами ботулотоксину ВОПНЛ ім. О.І.Ющенка

В неврологічному відділенні для дітей  КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад.О.І Ющенка Вінницької обласної Ради» продовжується виконання Державної програми «Лікування спастичності при дитячих церебральних паралічах препаратами ботулотоксину».

Підвищення м'язового тонуса при дитячих церебральних паралічах (і інших захворюваннях і ураженнях нервової системи) утруднює рухи і формування моторних навичок,викликає формування патологічних рухових стереотипів, патологічних поз і контрактур суглобів.Таким чином, спастичність м'язів суттєво зменшує ефективність реабілітації.

Застосування препаратів ботулотоксину являється найбільш ефективним і безпечним медикаментозним методом лікування спастичності м'язів.

Препарат вводиться безпосередньо в спазмовані м'язи, не впливає на організм дитини в цілому, оскільки не всмоктується в кров; процедура проста, одномоментна, не потребує стаціонарного лікування, не обмежує інші види реабілітації, тривалість ефекту складає від 1,5 до 3-х місяців, в подальшому при потребі проводяться повторні ін'єкції.

Застосування ботулотоксину призводить до збільшення об»єму активних рухів,покращення функції кінцівки, прискорення формування рухових навичок, зменшення болісних відчуттів, полегшення самообслуговування, полегшення ортезування, попередження формування контрактур,відкладення хірургічного лікування, поліпшення якості життя. Покращення якості життя навіть у нерухомих пацієнтів досягається за рахунок полегшення догляду і зменшення больових відчуттів, викликаних спазмами м'язів.

Досвід відділення, який складає більше 9 років, дозволяє стверджувати, що метод лікування має суттєвий позитивний ефект і практично не має побічних ефектів.

Введення препарату проводиться після консультації дитячим неврологом за направленням від сімейного лікаря.

  Телефон для довідок: 0432 507 946

Кириченко Володимир Дмитрович