№ 2 психіатричне змішане для дорослих з ліжками первинного психотичного епізоду
У нашому відділенні професійно надаються психіатричні послуги дорослим відповідно до сучасних протоколів, з використанням найсучасніших високотехнологічних послуг у тісній співпраці зі спеціалістами інших відділень та фахівцями "ВОКПЛ ім. ак. О. І. Ющенка ВОР"
-
Стаціонарна психіатрична допомога, особам з гострими психічними розладами, які вступають вперше в житті або впродовж 5 років з початку захворювання та належать до категорії «Первинний психотичний епізод», а також жінкам з післяпологовими психічними та поведінковими розладами, пацієнтам з іншими психіатричними нозологіями.
-
Експертиза тимчасової та стійкої непрацездатності, первинний вихід на інвалідність пацієнтів після 18 років.
-
Стаціонарне обстеження пацієнтів при підозрі на психічне захворювання.
-
Стаціонарне обстеження та відбір кандидатів для участі в програмах клінічних дослідженнях.
№6 психіатричне чоловіче для дорослих з ліжками для надання паліативної допомоги
Психіатрична допомога у стаціонарних умовах, а також паліативна медична допомога для пацієнтів з важкими хронічними захворюваннями та розладами.
-
Загострення психічного стану у осіб чоловічої статі з психічними розладами
-
Планове лікування осіб з психічними розладами, розгляд соціальних питань (встановлення захворювання та переогляд групи інвалідності, оформлення ІПР, направлення пацієнтів в психоневрологічні будинки – інтернати).
-
Надання спеціалізованої психіатричної допомоги особам, які скоїли суїцидальну спробу.
№ 7 психіатричне чоловіче для дорослих з ліжками для надання паліативної допомоги
У нашому відділенні надається спеціалізована психіатрична допомога пацієнтам чоловічої статі з психічними розладами, які потребують лікування. Найновіші методики фармакотерапії та психотерапії.
-
Пацієнти чоловічої статі з психічними розладами.
-
Стани психомоторного збудження різної етіології з імпульсивними та агресивними діями.
-
Депресивні розлади, які супроводжуються страхами та суїцидальними тендеціями.
-
Стани вираженої дисфорії.
-
Гострі галюцинаторні та маячні розлади.
-
Обстеження з метою проведення експертизи працездатності для встановлення ступеня втрати життєдіяльності пацієнтів з психічними розладами за направленням сімейного лікаря або психіатра за місцем проживання.
-
Хронічні психічні розлади з метою підготовки документів для МСЕК за направленням сімейного лікаря або психіатра за місцем проживання.
-
Лікування психічних розладів, включаючи групу пацієнтів, які потребують лікування та спостереження в умовах спеціалізованого відділення (паліативна допомога).
-
Розлади психіки і особистості з явищами соціальної дезадаптації з метою проведення лікувально-реабілітаційних заходів.
-
Обстеження пацієнта з метою проведення експертизи(встановлення, заміна або зняття діагнозу) на письмову вимогу пацієнта, за направленням сімейного лікаря або психіатра за місцем проживання.
№10 психіатричне жіноче для дорослих з ліжками для надання паліативної допомоги
У відділенні забезпечується психіатричний огляд пацієнта з визначенням потреб та обсягу необхідної медичної допомоги, формування індивідуального плану лікування.
-
Надання високоспеціалізованої психіатричної допомоги пацієнтам жіночої статіт з психічними розладами, які потребують лікування.
-
Планове лікування осіб з психічними розладами, при потребі, розгляд соціальних питань, встановлення та повторний огляд для підготовки документів для МСЕК, оформлення ІПР.
-
Обстеження пацієнтів з психічними розладами для направлення їх в будинки-інтернати психоневрологічного профілю.
-
Реабілітаційні заходи пацієнтам в стані компенсації та субкомпенсації.
№11 психіатричне жіноче для дорослих з ліжками для надання паліативної допомоги
Фахівці відділення володіють та застосовують у своїй практиці фармакотерапевтичні, психотерапевтичні методи психологічного впливу та реабілітації відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я
-
Пацієнти жіночої статі з психічними розладами, які потребують лікування.
-
Загострення психічного стану у осіб з психічними розладами (F 00.0 – F 79.9).
-
Планове лікування осіб з психічними розладами, при потребі, розгляд соціальних питань розгляд соціальних питань (встановлення захворювання та повторний огляд для підготовки документів для МСЕК, оформлення ІПР, направлення пацієнтів в психоневрологічні будинки – інтернати).
-
Надання спеціалізованої психіатричної допомоги особам, які скоїли суїцидальні спробу.
-
Надання паліативної допомоги особам з психічними розладами.
№12 психіатричне чоловіче для дорослих з ліжками для надання паліативної допомоги
У відділенні забезпечується можливість психіатричного огляду, індивідуальний підхід до кожного клієнта, з врахуванням його психічних чи фізичних розладів.
Лікування в умовах психіатричного стаціонару супутніх захворювань. Консультація та медичний супровід фахівців з інших відділень лікарні.
-
Пацієнти чоловічої статі з психічними розладами, які потребують лікування.
-
Загострення психічного стану у осіб з психічними розладами.
-
Планове лікування осіб з психічними розладами, при потребі, розгляд соціальних питань (встановлення захворювання та повторний огляд для підготовки документів для МСЕК, оформлення ІПР, направлення пацієнтів в психоневрологічні будинки – інтернати).
-
Надання паліативної допомоги особам з психічними розладами.
№15 жіноче психіатричне для дорослих з ліжками для надання паліативної допомоги
Колектив відділення створює максимально комфортні умови для перебування та лікування пацієнтів,забезпечує чуйне ставлення до пацієнтів та їх рідних,застсовує індивідуальний підхід до кожного, адже люди з розладами психіки потребують не тільки медикаментозного лікування, а і душевного ставлення.
Все це дозволяє пацієнтам почуватись впевненіше і призводить до швидшого одужання.
-
Пацієнти жіночої статі з психічними розладами, які потребують лікування
-
Стани психомоторного збудження різної етіології з імпульсивними та агресивними діями.
-
Депресивні розлади, які супроводжуються страхами та суїцидальними тенденціями.
-
Стани вираженої дисфорії.
-
Гострі галюцинаторні та маячні розлади.
-
Обстеження з метою проведення експертизи працездатності для встановлення ступеня втрати життєдіяльності пацієнтів з психічними розладами за направленням сімейного лікаря або психіатра за місцем проживання.
-
Хронічні психічні розлади, підготовка документів з метою повторного огляду для МСЕК за направленням сімейного лікаря або психіатра за місцем проживання.
-
Лікування психічних розладів, включаючи групу пацієнтів, які потребують лікування та спостереження в умовах спеціалізованого відділення (паліативна допомога).
-
Розлади психіки і особистості з явищами соціальної дезадаптації з метою проведення лікувально-реабілітаційних заходів.
Обласний дитячий центр психічного здоров’я з консультативним прийомом, з ліжками денного перебування та цілодобового стаціонару, відділення №16, дитяче психіатричне
Допомога дітям та підліткам, а також їхнім сім’ям надається територіально в одному місці, адже Центр включає в себе консультативний поліклінічний прийом, денне перебування на 15 ліжок, та цілодобовий стаціонар на 20 ліжок.
Надається високоспеціалізована психіатрична та психологічна, логопедична, соціально-психологічна, консультативно-діагностична, лікувальна, реабілітаційна допомога дітям та підліткам, які мають психічні розлади або психологічні проблеми і їх сім'ям в амбулаторних і стаціонарних умовах.
Особлива увага приділяється психокорекції дітей, що постраждали внаслідок АТО, російського вторгнення 2022 р. та тимчасово переміщеним особам.
На базі Центру організований навчальний процес за участю вчителів , спеціально підготовлених для інтегрованого навчання. Таким чином діти мають можливість продовжувати навчання за шкільною програмою паралельно з лікувальним процесом.
Батьки перебувають у стаціонарі у зв’язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини, на платних умовах.
-
Порушення розвитку у дітей (затримка психомовного розвитку, аутизм, розумова відсталість, органічні враження головного мозку).
-
Емоційні та поведінкові розлади (депресія, гіперактивність), невротичні, пов’язані із стресом розлади (фобії, панічні атаки, нав’язливі дії та думки, гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад та ін.).
-
Невротичні порушення ( енурез, тіки, заїкання).
-
Розлади харчової поведінки - анорексія та булімія.
-
Надання невідкладної психіатричної допомоги дитячому населенню.
-
Амбулаторна і стаціонарна експертиза психічного стану дітей та підлітків з подальшим представленням на ЛКК для визначення або продовження показів для надання державної соціальної допомоги, визначення категорії підгрупи «А», надання рекомендацій щодо проведення навчання, оформлення та корекція ІПР, уточнення діагнозу, тощо.
-
Обстеження дітей та підлітків для подальшої судово-психіатричної експертизи.
-
Обстеження пацієнтів за направленням з військкоматів.
-
Направлення на МСЕК для встановлення ступеня обмеження життєдіяльності.
№17 психіатричне змішане для дорослих
Діагностика, лікування та супровід осіб з психічними та наркологічними розладами. Комплексні медичні послуги: психіатричний та наркологічний огляд, лабораторні та інструментальні обстеження, психологічні методики, консультації лікарів інших спеціальностей. Цілодобовий супровід та медсестринський догляд.
-
Надання стаціонарної психіатричної, наркологічної допомоги чоловічому та жіночому дорослому населенню
№18 психіатричне змішане для дорослих
Спеціалісти відділення застосовують різноманітні доказові методи та підходи для діагностики, лікування психіатричних розладів та подальшої реабілітації.
Застосування фармакотерапії згідно міжнародних стандартів.
-
Психічні захворювання у чоловічого населення, пов’язані зі стресом:
- Розлади сну.
- Посттравматичний стресовий розлад.
- Змішані тривожно-депресивні розлади
-
Гострі психотичні розлади пов’язані зі стресом.
-
Розлади психіки обумовлені органічним враженням головного мозку.
-
Шизофренія, шизотипові та маячні розлади.
-
Розлади особистості та поведінки в зрілому віці.
-
Афективні розлади.
№19 психіатричне чоловіче для дорослих
Повний пакет комплексних медичних послуг: психіатричний огляд; лабораторні дрслідження та інструментальні обстеження; використання психодіагностичних тестів у динаміці; консультація з лікарями інших спеціальностей; цілодобовий супровід лікарем-психіатром та медсестринський догляд.
-
Психічні захворювання у чоловічого населення, пов’язані зі стресом:
- Розлади сну.
- Посттравматичний стресовий розлад.
- Змішані тривожно-депресивні розлади
-
Гострі психотичні розлади пов’язані зі стресом.
-
Розлади психіки обумовлені органічним враженням головного мозку.
-
Шизофренія, шизотипові та маячні розлади.
-
Розлади особистості та поведінки в зрілому віці.
-
Афективні розлади.
№21 психіатричне змішане для дорослих
Фахівці забезпечують оптимальну комбінацію та дозування препаратів з можливістю їх застосування в підтримуючої терапії на амбулаторному етапі лікування, призначення здійснюють згідно з стандартами та протоколами лікування.
За наявності супутньої патології та за показами, консультування пацієнтів здійснюють інші спеціалісти: терапевт, дерматолог, хірург, гінеколог.
-
Абсолютні:
- Невідкладна психіатрична допомога, коли пацієнт(ка) становить соціальну загрозу (для себе та оточуючих).
- Стан психомоторного збудження різної етіології з імпульсивними та агресивними діями.
- Затьмарення свідомості (напр., сутінковий розлад).
-
Відносні (на загальних підставах):
- У випадку госпіталізації без згоди пацієнта(ки) (за рішенням суду).
- Госпіталізація в плановому порядку за направленням електронним чи паперовим сімейного лікаря, дільничного психіатра, лікаря іншого профілю поліклінік, загально-соматичних лікарень, а також без направлення (самозвернення), у разі наявності психічних розладів (напр., порушень свідомості, галюцинаторних переживань, маячних висловлювань, розладів сприйняття, мислення).
- Хворі з різними психотичними станами (гострі галюцинації та маячіння).
- Пацієнти з психічними розладами внаслідок епілепсії (дисфорії, сутінкові розлади свідомості та ін.).
- Органічні, включаючи симптоматичні, психічні розлади (F00-F09) з мнестичними розладами, які виступають на перший план (хвороба Альцгеймера, Піка, Гаккебуша – Гейера – Геймановича, хорея Гентінгтона та ін.).
- Розлади психіки та поведінки, внаслідок вживання психоактивних речовин.
- Шизофренія, шизотипові стани та маячні розлади.
- Розлади настрою [афективні розлади].
- Невротичні, пов’язані зі стресом та соматоформні розлади.
- Поведінкові синдроми, пов’язані з фізіологічними порушеннями та фізичними факторами.
- Розлади особистості та розлади поведінки у зрілому віці.
- Розумова відсталість з порушеннями поведінки.
- Різного виду залежності (напр. ігроманія).
Центр примусового лікування осіб з психічними розладами 23 відділення
Мультидисциплінарна команда надає кваліфіковану психіатричну допомогу пацієнтам, виключно за медико-технологічними документами відповідно до Методики розробки та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 року № 751, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2001/22313 (із змінами).
Працівники відділення здійснюють заходи щодо медичної, соціальної та психологічної реабілітації згідно розроблених індивідуальних програм реабілітації.
-
Госпіталізація пацієнтів до СЗНПД здійснюється на підставі судового рішення про застосування ПЗМХ за наявності документів, що посвідчують особу. Перелік документів, що посвідчують особу, згідно ст. 13 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (Відповідно до Наказу МОЗ УКРАЇНИ від 31.08.2017 № 992 «Про затвердження Правил застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги»).
- Первинне та комплексне обстеження стану пацієнта
- Спеціалізовану висококваліфіковану лікувально-діагностичну допомогу відповідно до стандартів надання медичної допомоги, уніфікованих клінічних протоколів та клінічних настанов згідно затверджених Реєстрів.
- Комплексне лабораторне, інструментальне обстеження.
- Консультації суміжними спеціалістами.
- Робота мультидисциплінарної команди відповідно до індивідуальної програми реабілітації, яка включає в себе лікувальну програму (відповідно до протоколів надання медичної допомоги), програму психосоціального втручання (лекції, заняття, бесіди), програму індивідуальної роботи психолога (індивідуальна психотерапія, тренування навичок, що стосуються пам'яті, орієнтації, сприйняття або уваги, індивідуальна психокорекція), програму групової психотерапії та психокорекції (арттерапія, пісочна терапія, музикотерапія, аромотерапія, бібліотерапія, синемалогія, поведінкові тренінги, розвиваючі настільні ігри), психоосвітню програму (тренінги, заходи, бесіди, заняття), програму неспецифічних реабілітаційних втручань (заняття, практичні навички, спортивні заходи).
- Соціально-відновлювальну допомогу.
Центр примусового лікування осіб з психічними розладами 24 відділення
Фахівці мультидисциплінарної команди надають кваліфіковану психіатричну допомогу відповідно до Методики розробки та впровадження медичних стандартів.
У відділенні здійснюються заходи щодо медичної, соціальної та психологічної реабілітації згідно розроблених індивідуальних програм реабілітації.
-
Надання стаціонарної психіатричної допомоги особам з психічними та поведінковими розладами, до яких за рішенням суду застосовуються примусові заходи медичного характеру. Призначене для застосування примусових заходів медичного характеру особам, які скоїли суспільно-небезпечні діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною Кримінального кодексу України, та потребують надання психіатричної допомоги в умовах відділення посиленого нагляду з метою подальшої інтеграції їх в суспільство та запобігання вчиненню ними повторних СНД. У відділенні, згідно ухвал суду, можуть перебувати пацієнти на запобіжному заході у виді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають небезпечну поведінку, згідно ст. 508 КПК України.
- Інноваційність
- Пацієнтоорієнтованість
- Індивідуальний підхід
- Безперервність
- Комплексність
Яка вартість послуг стаціонарної медичної допомоги?
Стаціонарна психіатрична допомога надається безоплатно. Фінансування здійснюється за рахунок та в межах Програми медичних гарантій Національної служби здоров’я України. Заклад законтрактований та надає допомогу за наступними пакетами:
- ПСИХІАТРИЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ
- СТАЦІОНАРНА ПАЛІАТИВНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ
Послуги, які не передбачені вимогами до вищевказаних пакетів Програми медичних гарантій, надаються на платній основі.
Які обстеження необхідні для планової госпіталізації?
- рентгенографія органів грудної порожнини, методи нейровізуалізації (СКТ, ангіографія, МРТ)
- електрокардіограма для осіб старше 40 років
- аналіз крові на RW ( реакція Вассермана)
- загальний аналіз крові
- аналіз крові на цукор
- загальний аналіз сечі
- аналіз калу на виявлення патогенних ентеробактерій
- аналіз слизу із зіву та носа на виявлення збудників дифтерії
- інші результати обстежень, консультативні висновки, виписки з медичних карт пацієнта
Який порядок госпіталізації до відділення за Програмою медичних гарантій?
- направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря з вказанням послуги «Стаціонарне лікування у закладі з надання психіатричної допомоги»
- самозвернення
- доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги
- доставлення поліцейськими в межах положення про поліцейське піклування відповідно до статті 41 Закону України «Про Національну поліцію»
- переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ
- за рішенням суду, у випадку, якщо пацієнт/пацієнтка не дає згоди на госпіталізацію відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»
Відбір пацієнтів на планову госпіталізацію здійснює консультативно-діагностичний центр лікарні за попереднім записом через контакт –центр.
Пацієнтам необхідно мати актуальну медичну інформацію (виписки з інших стаціонарів, консультативні висновки, результати лабораторних та інструментальних обстежень, тощо).